Pundi X prišla s novinkou – Integruje do svojho platobného systému PayPal

0

Kryptomena Pundi X oznámila integráciu služby PayPal do svojho platobného systému XPOS. Čo to znamená? Teraz možno nakúpiť coiny cez PayPal a rovnako tak si možno nechať zaslať peniaze za predaj mincí na túto platformu.

Spoločnosť Pundi X načúva komunite

Singapurská blockchainová spoločnosť Pundi X integrovala službu PayPal na základe žiadosti komunity. Spoločnosť uskutočnila na Twitteri prieskum, ktorú mobilnú platobnú aplikáciu by malo Pundi X podporovať. V hlasovaní, kde boli ďalšie možnosti, ako je Wech Pay, Alipay a GoPay získal PayPal 70 % hlasov.

Táto integrácia prináša platby platobnou kartou vďaka službe PayPal, čo robí Pundi viac dostupnou pre nováčikov v krypto svete. Týmto heslom sa riadi výkonný riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Pundi X Zac Cheah.

„Podporovať popredného poskytovateľa online platieb v našich zariadeniach XPOS môže dať ľuďom väčšiu dôveru v ich používaní a môže posunúť využitie technológie blockchain do bežného života“ uviedol Zac Cheah.

Zatiaľ iba v USA

Od dnešného dňa, teda 1. júla, je možnosť použitia PayPal v systéme XPOS iba v USA. Ide o prvú vlnu integrovania systému do tejto platformy. Ostatné krajiny by sa tejto novinky mali dočkať v druhej vlne a to do dvoch týždňov.

PayPal platby sú zatiaľ podporované len niekoľkými kryptomenami. Donedávna išlo o peer-to-peer platformy Localbitcoins a Paxful. Minulý týždeň sa k nim pridala taktiež platforma KuCoin, ktorá spoločne s podporou PayPal služieb zaviedla taktiež podporu USD.

Mohlo by vás zaujímať: Analýza európskych indexov Europe 50, DAX – Trhy si držia silu, ale na nové ATH si ešte počkáme

Kupovanie kryptomien cez PayPal?

V krypto svete sa však šíria informácie o tom, že PayPal plánuje integráciu kryptomien priamo do svojho systému. To by znamenalo, že by si používatelia mohli zakúpiť kryptomeny priamo cez aplikáciu PayPal v telefóne alebo po prihlásení do účtu cez počítač. Nemuseli by sa tak registrovať na burzách, či kupovať cez ďalšie platformy.

Otázkou však je, či splní PayPal všetky podmienky na predaj kryptomien a či by kryptomeny zakúpené cez túto službu vlastnila platforma alebo používateľ. Mám na mysli „predaj kryptomien“ v podaní služby Revolut, kedy je síce pekné, že umožňujú prístup ku kryptomenám všetkým svojim používateľom. Avšak po zakúpení kryptomien s nimi nemôžete hýbať ani obchodovať medzi sebou. Nehovoriac o vysokých poplatkoch, ktoré si účtujú pri kúpe i predaji.

Záver

Táto integrácia PayPalu do systému Pundi X by mohla pomôcť tejto kryptomene v raste. Stane sa tak dostupnejšia pre viacerých používateľov. Osobne si myslím, že o Pundi X ešte budeme počuť a aj keď táto kryptomena patrí medzi tie menej populárne, beriem ho ako takého čierneho koňa na poli kryptomien. Uvidíme však časom, ako sa jej bude dariť. A neberte to ako odporúčanie na nákup, ale ako môj názor.

Čo čítať ďalej?

Hyperinflácia v Libanone – Katastrofa ako vo Venezuele v priamom prenose

Zdroj:
cointelegraph.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan Crha.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre