Pripravte sa na veľký rast: Ethereum údajne prekoná cenu 5 800 dolárov

Kategorie: Analýzy
Ethereum prekoná 5 800 dolárov
Ethereum prekoná 5 800 dolárov. Zdroj: shutterstock.com/Art_Photo/4K_HEAVEN

Druhá najväčšia kryptomena na svete, Ethereum (ETH), má údajne dosiahnuť 5 824 dolárov do konca roku 2025, uvádza správa News Bitcoin na základe výskumu od spoločnosti Finder. Zároveň sa očakáva, že do konca roku 2023 bude cena na úrovni 1 840 dolárov. Výskumu sa zúčastnilo 31 kryptomenových špecialistov.

Ethereum má dosiahnuť 5 800 dolárov už do konca roku 2025

V čase písania článku sa Ethereum obchoduje na trhovej cene 2 053 dolárov čo znamená, že do konca roka by sme mali byť svedkami mierneho poklesu. Ak by Ethereum malo stúpnuť na 5 800 dolárov znamenalo by to, že od súčasnej ceny sa zhodnotí o približne 183 %. Táto predpoveď je konzervatívna, pretože Ethereum dokázalo len posledný bullrun vytvoriť rast až takmer 5 000 %.

Jeden z hlavých dôvodov krátkodobého cenového poklesu má byť vplyv makroekonomických faktorov. Rast spomaľujú extrémne vysoké úrokové sadzby. Následne v dlhodobom horizonte však cena Etherea bude stúpať, čo podporí aj udalosť na bitcoinovej sieti. Po halvingu zatiaľ vždy ceny kryptomien prudko rástli. Dokonca výskum odhalil, že do roku 2030 môže Ethereum stúpnuť na cenu až 14 411 dolárov.

Ethereum: predpoveď do roku 2030

Ethereum: predpoveď do roku 2030. Zdroj: Finder

Ak sa zaujímate o cenovú predpoveď Etherea, odporúčame prečítať aj článok VanEck šokuje svojou predikciou pre kryptomeny Solana a Ethereum.

binance
97%

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance.

Najlepšej a najlacnejšej burze na svete.

Sponzorovaný obsah

Potenciálny zisk môže byť omnoho vyšší

Ak uvažujeme nad zhodnotením Etherea o 183 % už do roku 2025, tento rast sa bude týkať najbližšieho bullrunu. Na grafe nižšie vidíme zhodnotenie 13 400 % a 4 900 % v predošlých bullrunoch. Samozrejme výkonnosť kryptomien z percentuálneho hľadiska dlhodobo klesá čo sa zrejme nezmení ani najbližší cyklus.

Ethereum môže kľudne prekonať 5 800 dolárov

Ethereum môže kľudne prekonať 5 800 dolárov. Zdroj: TradingView

Nárast na hodnotu 5 800 dolárov do konca roka 2025 by od minima z roku 2022 znamenal, že celý bullrun by mal zhodnotenie 545 %. V porovnaní s posledným bullrunom je táto hodnota až 10-krát nižšia. Mnoho analytikov sa zhoduje v tom, že Ethereum je podhodnotené a skutočný rast nás len čaká.

Štruktúra prelievania ziskov medzi kryptomenami funguje tak, že prvý je najziskovejší Bitcoin a až v pokročilej fáze rastúceho trendu sa zisky prelievajú na altcoinový trh. Dominancia altcoinov v tejto fáze narastá a prvé sa z vysokých ziskov môžu tešiť projekty, ktoré disponujú najviac kapitalizovanými kryptomenami.

Práve sa nachádzame v počiatočnej fáze bullrunu, pretože dominancia Bitcoinu prudko rastie. Čoskoro ale nastane zlom a dominancia Bitcoinu začne klesať a práve vtedy Ethereum zažiari. Je navyše dosť možné, že dosiahne omnoho vyššiu hodnotu ako spomínaných 5 800 dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: Zisk 350 % za jediný týždeň. Táto kryptomena láme rekordy

Najčítanejšie články

1

Na Slovensku vyrastie nové obchodné centrum. Poteší obyvateľov tohto mesta

2

Slováci, pozor. Falošný eshop je na nerozoznanie od originálu, no ide o podvod

3

Známa banka porušila práva svojich klientov. Bez súhlasu presunula ich účty

4

Stopka soli i sladkostiam? Najväčší reťazec na Slovensku prekvapil svojím rozhodnutím

5

Vodiči, zbystrite. Ak si v zime nesplníte tieto dve povinnosti, vyjde vás to draho

PR články

Tento kryptomenový token bude pre slovenskú komunitu obrovským prínosom. Toto by ste o ňom mali vedieť

Marek Bednárik | 21. novembra 2023 Horúca novinka

V spolupráci s FinSystems. Globálny kryptomenový trh sa prebudil a viaceré indikátory naznačujú skorý rast Bitcoinu na nové tohtoročné maximá okolo 50 000 dolárov.

Kryptotrh rastie a Slováci sa tešia na zisky
Horúca novinka

Ultimátne spojenie sveta kryptomien a podnikania: Funkcie tejto appky vyrážajú dych

Henrieta Balázsová | 20. novembra 2023

V spolupráci s Wexo. Kryptomeny sa stále viac etablujú ako súčasť moderného obchodovania. Pre podnikateľov, ktorí chcú využiť túto príležitosť, je tu skvelá aplikácia umožňujúca obchodovanie s rôznymi typmi kryptomien.

Aplikácia Wexo Business je splneným snom každého podnikateľa