Zisk 350 % za jediný týždeň. Táto kryptomena láme rekordy

Kategorie: Analýzy
Kryptomena ORDI prudko rastie
Kryptomena ORDI prudko rastie. Zdroj: shutterstock.com/KAZIM CANBERK SEZER/Maurice NORBERT

Bitcoin nedávno zaznamenal po týždňoch nič nerobenia ďalší rastúci trend. Potiahol aj výkonnosť altcoinov, no niektoré digitálne meny značne predbehli pohyb trhu. Kryptomena Ordinals (ORDI) zaznamenala na základe údajov TradingView zisk 350 % len za jediný týždeň. Čo je hlavný spúšťač takého silného rastúceho trendu?

Kryptomena ORDI stúpla už o vyše 600 %

Celkový rastúci trend sa začal už v polovici októbra. Odvtedy kryptomena ORDI stúpla na cene až o 610 %. Viac ako polovica tohto rastu vznikla len počas 7 dní. Následne sme však boli svedkami sformovania lokálneho maxima počas 10. novembra. To znamená, že nakupovať za súčasné ceny by sa vôbec nemuselo vyplatiť.

Z technického hľadiska nemá význam identifikovať hladiny supportu a rezistencie, pretože história grafu je pomerne krátka a takýto rast vidíme prvýkrát. Naposledy sa cena obchodovala na podobných cenových úrovniach ešte v máji 2023, no vtedy sa trh nachádzal v korekcii. Naopak teraz je trh v rastúcej štruktúre.

Táto kryptomena stúpla o 350 percent

Táto kryptomena stúpla o 350 percent. Zdroj: TradingView

Ak sa zaujímate o podobné témy týkajúce sa kryptomien, odporúčame prečítať si aj nasledujúce články:

binance
97%

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance.

Najlepšej a najlacnejšej burze na svete.

Sponzorovaný obsah

Čo spôsobilo masívny vzostup?

Každý Bitcoin môžeme rozdeliť na 100 miliónov kusov satoshi, čo je najmenšia jednotka kryptomeny. Protokol Ordinals zapisuje informácie do každého satoshi. Ide napríklad o text, obrázky alebo zvuk vo forme NFT tokenu. A ako môžeme vidieť na grafe vyššie, záujem o Ordinals extrémne vzrástol.

Hlavný dôvod zvýšeného záujmu je zaradenie ORDI na platformu Binance, ktorá je najväčšou kryptomenovou burzou na svete. Tento vzostup taktiež posunul Bitcoin do pozície druhého najväčšieho blockchainu podľa objemu predaja NFT. Prvenstvo si stále drží Ethereum, ukazujú údaje CryptoSlam.

Takýto rast však spôsobuje aj negatívne efekty. Zvýšili sa transakčné poplatky a stúpol počet nepotvrdených transakcií. Na druhej strane vyššie poplatky vyhovujú ťažiarom. Tí z nich získavajú odmenu. Podľa údajov z BitInfoCharts priemerný transakčný poplatok za Bitcoin dosiahol najvyšší bod od mája, pričom od augustového minima vzrástol až o 2 000 %.

Nedávny rast zabezpečil, že kryptomena ORDI sa dostala medzi top 100 digitálnych mien podľa trhovej kapitalizácie. Podľa údajov z CoinMarketCap je ORDI 96. najväčšia kryptomena na svete s trhovou kapitalizáciou 357 miliónov dolárov. Za 24 hodín však klesla o takmer 20 % čo jasne hovorí o tom, že trh musí vychladnúť. To isté platí aj o dennom objeme obchodovania 531 miliónov dolárov, ktorý za posledný deň klesol až o 28 %.

Mohlo by ťa zaujímať: Tento graf naháňa kryptomenovým fanúšikom strach

Najčítanejšie články

1

Jeden z najväčších zamestnávateľov ohlásil masívne prepúšťanie

2

Na Slovensku vyrastie nové obchodné centrum. Poteší obyvateľov tohto mesta

3

Slováci, pozor. Falošný eshop je na nerozoznanie od originálu, no ide o podvod

4

Štát masívne zvyšuje dávky tej skupine ľudí, ktorá ich nepotrebuje

5

Známa banka porušila práva svojich klientov. Bez súhlasu presunula ich účty

PR články

Tento kryptomenový token bude pre slovenskú komunitu obrovským prínosom. Toto by ste o ňom mali vedieť

Marek Bednárik | 21. novembra 2023 Horúca novinka

V spolupráci s FinSystems. Globálny kryptomenový trh sa prebudil a viaceré indikátory naznačujú skorý rast Bitcoinu na nové tohtoročné maximá okolo 50 000 dolárov.

Kryptotrh rastie a Slováci sa tešia na zisky
Horúca novinka

Ultimátne spojenie sveta kryptomien a podnikania: Funkcie tejto appky vyrážajú dych

Henrieta Balázsová | 20. novembra 2023

V spolupráci s Wexo. Kryptomeny sa stále viac etablujú ako súčasť moderného obchodovania. Pre podnikateľov, ktorí chcú využiť túto príležitosť, je tu skvelá aplikácia umožňujúca obchodovanie s rôznymi typmi kryptomien.

Aplikácia Wexo Business je splneným snom každého podnikateľa