Príbeh investora: Predal meme kryptomenu s 17 000-násobným zhodnotením

Kategorie: Altcoiny, Novinky
Predal kryptomeny s veľkým zhodnotením
Predal kryptomeny s veľkým zhodnotením. Zdroj: shutterstock.com/Jmcanally/Sutipond Somnam

V správnom čase na správnom mieste. Pri investorovi, o ktorom si dnes povieme, platí táto veta do bodky. Od apríla tohto roka sa mu totiž podarilo zhodnotiť investíciu viac ako 17 000 krát. Dokázal to vďaka jedinej minci, ktorej popularita i cena extrémne narástli. PEPE urobil z majiteľa účtu s názvom Dimethyltryptamine.eth, milionára. O prípade informuje portál bitcoinsistemi.com.

Je čas predať pepecoin?

Včera blockchainom zarezonovala správa, že kryptomenová veľryba predáva 180 miliárd tokenov PEPE. Ich približná hodnota v momente predaja bola 279 000 dolárov. Držiteľ ich predal za 149,4 etherea, ako informujú dáta Etherscan. Ešte zarážajúcejší je fakt, že tento kryptonadšenec má na účte stále viac ako 2,07 bilióna mincí PEPE v hodnote 3,24 milióna dolárov.

V apríli tohto roka si Dimethyltryptamine.eth zakúpil 5,9 bilióna pepecoinov hneď po jeho odštartovaní na burzách. Získal ich za cenu 251 dolárov. Táto investícia mu medzičasom vygenerovala 17 000-násobok jeho vkladu a na PEPE tak zarobil doteraz približne 4,5 milióna dolárov. Rozhodnutie veľryby predať tokeny PEPE, okamžite vyvolalo polemiku o možnom poklese ceny, čo sa aj začalo napĺňať a cena za posledné dni zaznamenáva medvediu trajektóriu.

Pepecoin zarobil majiteľovi rozprávkové bohatstvo

Pepecoin zarobil majiteľovi rozprávkové bohatstvo. Zdroj: shutterstock.com/Maurice NORBERT

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Memecoinové šialenstvo

Ako sme vás informovali v článku Sezóna meme kryptomien začala. Dokážu vyniesť slušný zisk?, šialenstvo, ktoré sa spustilo začiatkom tohto roka ohľadom meme tokenov na čele s PEPE, vyprodukovalo mnohým skvelé zisky. Meme coiny môžeme vysledovať približne desať rokov späť, keď na scénu prichádzal ešte neznámy dogecoin. Tento vtip dvoch softvérových inžinierov sa nesmierne ujal medzi nadšencami meme a s podporou známych osobností ako Elon Musk sa dostal na výslnie. Pepecoin bol spustený 14. apríla a svoj maximálny trhový limit skoro 1,9 miliardy dolárov získal len o niekoľko týždňov neskôr. Na svojich vysokých hodnotách sa však neudržal a vyberaním ziskov investorov jeho cena teraz výrazne klesá.

Pri tokenoch bez reálneho základu a skutočnej využiteľnosti, kde meme coiny rozhodne patria, je potrebné si uvedomiť, že aj keď dokážu vyniesť pekný balík finančných prostriedkov a niektorým šťastlivcom tak poskytnúť „cestu k bohatstvu”, ako sme si to priblížili dnes, pre iných môžu znamenať riskantný hazard.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Mohlo by vás zaujímať: Predseda americkej centrálnej banky potešil fanúšikov kryptomien. Toto vyjadrenie nikto nečakal