Fed má dobré správy pre kryptomeny.
Fed má dobré správy pre kryptomeny. Zdroj: Shutterstock.com/Yellow_man

Globálne trhy ochladzujú a výnimkou nie sú ani kryptomeny. Jedným z hlavných dôvodov je agresívne navyšovanie úrokových sadzieb, ktoré uplatňuje Fed. Nie všetko ale musí byť také negatívne ako sa na prvý pohľad zdá.

Prezident Federálneho rezervného systému v Atlante, Raphael Bostic, sa vyjadril, že aktuálny postoj Fedu vyústil v pokrok v boji s infláciou. To by logicky mohlo viesť k spomaleniu zvyšovania úrokových sadzieb.

Aktuálne sa však nezdá, že by Fed spomaľoval navyšovanie úrokových sadzieb alebo by upustil od kvantitatívneho sprísnenia. Obrat na trhu pravdepodobne najbližšie mesiace nemôžeme očakávať. Mnohí dokonca predpovedajú, že zvýšenie sadzby o 100 bázických bodov je nevyhnutným krokom. Obrázok nižšie poukazuje na očakávania budúcich sadzieb.

Očakávania úrokových sadzieb
Očakávania úrokových sadzieb. Zdroj: Federal Reserve

Prečítaj si tiež: „Trh s kryptomenami má pred sebou okamih pravdy,“ tvrdí populárny obchodník

Zvýši Fed sadzbu o 75 bodov?

Uprostred krviprelievania na trhoch tak vyjadrenie Raphaela Bostica môže vniesť kúsok pozitivity. Mohla by to totiž byť aj dobrá správa pre kryptomeny. Podľa Bostica sa Fedu darí bojovať s infláciou, a preto je možné, že sa upustí od navýšenia o ďalších 75 bázických bodov.

Index spotrebiteľských cien v USA bol dokonca v auguste nižší ako sa očakávalo a tempo rastu sa zmiernilo. Je však niečo iné hovoriť o spomalení rastu a o poklese. Inflácia je stále na vysokých úrovniach. Ďalším pozitívnym ukazovateľom boli osobné výdavky, ktoré boli pozitívne aj pre kryptomeny.

Ďalšie zasadnutie FOMC je naplánované na 20. a 21. septembra, kde Fed môže rozhodnúť o ďalšom navýšení sadzieb. Rozhodnutie bude mať vplyv aj na kryptomenový trh.

Mohlo by ťa zaujímať: Začala sa práve globálna kríza? 5 signálov, že nás čaká búrlivé obdobie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance