Máme tu ďalší červený deň. Po relatívne pokojnom víkende sa v pondelok trh s kryptomenami začal prepadať a momentálne už zavládla panika. Bitcoin nakoniec klesol pod 5000 $ a dokonca otestoval hladinu 4200 $. Vyplnila sa tak predikcia Reného z Trading11. Môžeme však klesnúť ešte nižšie? Reného názor nájdete tu.

Disclaimer: Tento článok nemožno považovať za investičné poradenstvo. Slúži iba na vytvorenie denného prehľadu vývoja trhu a na predstavenie rôznych scenárov vývoja trhu v budúcnosti. Jednotlivé diely si budú protirečiť. Ak chcete profesionálne rady založené na technickej analýze, navštívte prosím web Trading11.com.

Token XRP ako jediný v 1-ciferných červených číslach

Málokedy je 8 % strata za 24 hodín dobrou správou. No oproti zvyšku trhu sa XRP statočne drží. Ostatné coiny sú na tom oveľa horšie:

  • Bitcoin -17 %
  • Ethereum -16 %
  • Bitcoin Cash -36 %
  • Stellar -15 %
  • EOS -11 %
  • Litecoin -15 %

Spoločnosti Ripple sa v poslednej dobe darí. Spustenie nových technológií, dohody s bankami, pokusy o ovládnutie bankovej siete SWIFT v Iráne, to všetko pomáha XRP tokenu v raste. Je len škoda, že drvivá väčšina dobrých správ sa týka samotnej firmy Ripple a nie ich tokenu.

Kryptomeny teraz klesajú. Po každom páde však zákonite nasleduje rast a je veľmi pravdepodobné, že XRP v nadchádzajúcej korekcii vzrastie späť na 0,5 $ (+10 %).

Bitcoin Cash imploduje

Iste, veľa altcoinov je na neuveriteľne nízkych hodnotách. Pri pohľade na ich ceny nejednému fanúšikovi krypta tečú slinky. Ethereum sme za 130 $ nevideli minimálne rok a pol. Podobne Litecoin za 32,5 $, Monero za 67$, NEO za 9 $… Ale čo Bitcoin Cash?

Ten v posledných týždňoch zažíva skutočne zlé časy. Nezhody v komunite, SV fork, hrozba 51 % útoku, boj o najdlhší chain, osočovanie, intrigy a k tomu všetkému ešte masívne výpredaje. Je teda celkom logické, že Bitcoin Cash toto obdobie znáša najhoršie.

Za posledný týždeň klesol o neuveriteľných 55 % na 230 $. Ráno o ôsmej však stihol otestovať hranicu 200 $! To je pre Bcash historické minimum. Najsmutnejšie však je, že ešte pred 12 dňami sa tento coin obchodoval za 650 $.

Takže… oplatí sa teraz trochu nakúpiť? Nuž, Bitcoin Cash má vysokú volatilitu = vysoké zisky pre šikovných traderov. To však nič nemení na fakte, že táto kryptomena je na dobrej ceste ku kompletnej implózii. Je dosť možné, že na konci roka bude pod 100 $.

Takže nakupovať na HODL asi nie, ale ak viete čo robíte, možno skúste otvoriť nejaké pozície. Scalping je v týchto dňoch veľmi výnosná činnosť. Viac o scalpingu tu.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.