ICO projekty zatiaľ nezamenili svoje Ethereá za doláre – máme sa obávať?

BitmarketsBitmarkets

Keď cena Etherea počas prvých dvoch týždňov mesiaca august spadla o takmer 50 percent, niektorí analytici špekulovali, že to mohlo zapríčiniť práve ICO a masívny výpredaj nimi vyzbieraných kryptomien.

V priebehu roku 2017 a na začiatku roku 2018 vybrali kryptomenové startupy miliardy dolárov. Tieto peniaze samozrejme dostali v podobe kryptomeny Ethereum. Všetko to bolo super v dobe, kedy cena ETH rástla.

Tip redakcie: 5 ICO podvodov, v ktorých ľudia prišli o 100 miliónov $

Výpredaj ETH z ICO

Cena Etherea je momentálne na tohtoročných minimách a začali sa vynárať špekulácie, že ak bude medvedia nálada na trhu aj naďalej pokračovať, startupy sa začnú svojich ETH zbavovať, aby si zachovali aspoň časť vybraných peňazí.

Podľa nového prieskumu Diar držia rôzne ICO ešte asi 38 % pôvodne vybraných kryptomien vo svojich peňaženkách, zatiaľ čo ďalších 62 % prostriedkov už bolo predaných alebo presunutých.

Na stavy verejných peňaženiek ICO projektov sa môžete pozrieť tu.

Hoci podľa výsledkov prieskumov to môže vyzerať, že väčšiny ETH sa už zbavili, existuje niekoľko dôležitých faktorov, ktoré je treba mať na pamäti. Po prvé, skutočnosť, že finančné prostriedky boli presunuté, ešte ani zďaleka neznamená, že boli aj predané. Po druhé, všetky prostriedky, ktoré majú rôzne ICO k dispozícii, je treba spotrebovávať k realizácii projektov.

Mohlo by vás zaujímať: EU sa chystá legalizovať ICO – iba ďalšia forma crowdfundingu?

Potrvá to dlho

Larry Cermak, vedúci analytik spoločnosti Diar, varoval, že podniky, ktoré nemajú stabilné príjmy zo svojich projektov a aktivít (čo je drvivá väčšina), budú svojim zásobami bombardovať ETH trh roky. Na svojom Twitteri napísal:

“Je zrejmé, že mnoho ICO bude aj naďalej predávať svoje ETH mince na pokrytie prevádzkových nákladov a financovanie podnikania. Je dôležité si uvedomiť, že väčšina týchto projektov nevytvára žiadny príjem. A s najväčšou pravdepodobnosťou ani nezačne. To zase vytvára tlak na predaj ETH.”

Záver

V poslednej dobe okolo virtuálnej meny Ethereum nepanuje práve ideálna nálada. Čo si myslíte vy? Nastal čas sa začať vážne obávať dlhodobých výpredajov ETH, ktoré majú ICO projekty vyzbierané?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz.

Zdroj:
ccn.com

txbtxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Binance banerBinance baner

Najčítanejšie články

1

Mnohí slovenskí penzisti si čoskoro prilepšia. Týka sa to aj vás?

2

Vodiči, pozor. Za banálnu chybu, ktorú robíte denne, vám hrozí pokuta 200 eur

3

Bankroty v módnom biznise: Ďalšia značka na Slovensku krachuje

4

Výborné správy pre vodičov. Už čoskoro prídu o jednu zo svojich povinností

5

Veľký operátor potešil tisícky Slovákov. Spustil žiadanú službu

PR články

Bitcoin čaká naozaj bláznivá dekáda

Marek Rodák  | 14. októbra 2024

Globálny finančný sektor čoraz viac zvažuje Bitcoin ako nevyhnutnú súčasť moderného portfólia.

Bitcoin čaká zaujímavé obdobie

MicroStrategy sa má stať biliónovou bitcoinovou bankou

Marek Jendrál  | 14. októbra 2024

Michael Saylor, zakladateľ a výkonný predseda spoločnosti MicroStrategy, v nedávnom rozhovore s analytikmi výskumnej a brokerskej firmy Bernstein odhalil, že konečným cieľom spoločnosti je stať sa vedúcou bitcoinovou bankou.

MicroStrategy ako bitcoinová banka

Čínsky drak sa prebúdza: Čaká nás investičná revolúcia?

Ľuboš Kovár  | 10. októbra 2024 Horúca novinka

Posledná dekáda priniesla mnohým akciovým trhom výrazný rast, no čínsky trh zostal pozadu. Kým americký index S&P 500 za posledných 10 rokov vzrástol o úctyhodných 190 %, čínsky Hang Seng index klesol o 11 %.

Čínska ekonomika ma problémy
Horúca novinka