[PREHĽAD TRHU] Dnes zase menšia pumpa! – krátkodobý pohľad na Bitcoin

BITmarkets BITmarkets

Dnes je na trhu s kryptomenami zase trochu rušno. Bitcoin rešpektuje krátkodobú stúpajúcu trendline a po včerajšom teste tohto supportu “nečakane” vyskočil o cca 150 $ k niečomu, čo tak trochu pripomína krátkodobú klesajúcu trendline. Vytvoril sa nám tak trojuholník, ktorý viac-menej korešponduje s väčším – dlhodobým trojuholníkom. K tomu sa však už nejdem vyjadrovať. Všetko čo sa dalo napísať som už napísal v minulých updatoch konkrétne tu, tu a tu.

Disclaimer: Tento článok nemožno považovať za investičné poradenstvo. Slúži iba na vytvorenie denného prehľadu vývoja trhu a predstavenie rôznych scenárov vývoja trhu v budúcnosti. Jednotlivé diely si budú protirečiť. Ak chcete profesionálne rady založené na technickej analýze, navštívte prosím web Trading11.com.

Bitcoin z krátkodobého hľadiska

Dnes som sa pokúsil zabudnúť na celý ten veľký trojuholník, rozhodovanie medzi “životom a smrťou” kryptotrhu a pozrel som sa na Bitcoin z krátkodobého hľadiska. Na 4h timeframe som našiel rovnoramenný trojuholník, ktorého horná hrana je na jednom mieste prerušená (pravdepodobne nevydarený pokus o pumpu a naštartovanie FOMO efektu).

4h BTC/USD - Bitfinex

4h BTC/USD – Bitfinex

Bitcoin však viac-menej tento trojuholník rešpektuje a dá sa podľa neho obchodovať, i keď je vhodné predpokladať, že čoskoro z neho vyskočíme. Včera sme sa pohybovali pri dolnej hrane, dnes teda, logicky, nasledoval rast. Pohyby Bitcoinu majú vplyv aj ostatné kryptomeny. Volatilita altov je však tiež dosť nízka.

Čo sa ešte dá vyčítať z 4h timeframu?

V tomto bode už viac menej nič. Na trhu je veľká nervozita a každý teraz rieši dlhodobý vývoj. Traderi sa rozdelili na dva tábory. Jedni hovoria, že už čoskoro zlomíme bear trend a naštartuje sa nový bull-run, druhí sú skeptickejší a tvrdia, že je čas, aby Bitcoin konečne klesol pod 6000 $.

Ja osobne sa skôr prikláňam k druhej možnosti, ale budem veľmi rád, ak sa mýlim. Momentálne som mimo trhu a iba sledujem vývoj. Naskočím hneď po tom, čo vznikne signál na short alebo long.

Nakoniec niečo na zlepšenie nálady. Verím, že toto nás v zime vytrhne z bear trhu:

Prevádzkovateľ Newyorskej burzy spúšťa Bakkt – globálnu platformu na obchodovanie kryptomien

A čo teraz? … Pozrite si napríklad naše nové video:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.