Ahojte, traderi. Dnes sa zameriam na tieto dva kľúčové okamihy v kryptomenovej histórii. Celkom zvláštne je načasovanie, ale viac už v článku.

Disclaimer/Tento článok je určený na prehľad. V prípade, že podľa neho budete obchodovať a prerobíte, za vaše straty nemôžeme. Ak máte záujem o profesionálne analýzy trhu, sledujte Trading11.com.

SolidX a VanEck

Správa, ktorej sa podľa mňa nedostáva veľa pozornosti a nespamuje sa až tak v našich končinách a skupinách. Už niekoľkokrát bolo absolútne prvé Bitcoinové ETF na spadnutie, ale rozhodnutie bolo vždy odložené. Až prišiel moment, kedy SEC (Americká komisia pre cenné papiere) svoje rozhodnutie už odložiť nemohla a musela rozhodnúť buď áno alebo nie. V tom čase bolo však enormne veľa otvorených otázok, ktoré ešte neboli zodpovedané. Zamietnutie Bitcoin ETF práve týmto dvom firmám by mohol spôsobiť celkom solídnu paniku na trhu a tak sa firmy rozhodli radšej svoju žiadosť stiahnuť, aby ju o niekoľko dní zase oficiálne podali. Toľko však k histórii a poďme do súčasnosti.

V posledných hodinách však VanEck a SolidX odhalili, že našli vlastné riešenie, ako sa vyhnú zbytočnej byrokracii a reguláciám. Ich investičné nástroje majú byť ponúknuté inštitúciám ako hedžové fondy. Všetko by sa to malo začať práve zajtra 5. 9. 2019. Nie je to úplne cesta akou chceli ísť a teda zamerať sa aj na malých investorov, ale VanEck a SolidX aspoň našli možnosť ako môžu začať.

BAKKT

Naopak, BAKKT bude spustený v druhej polovici septembra a je to taktiež udalosť, na ktorú sme čakali niekoľko mesiacov. Informácie o BAKKTe už máme dlhší čas a preto je takmer isté, že táto informácia je už dávno zahrnutá v cene. Rovnako sú veľmi zaujímavé pohyby na veľkých Bitcoinových peňaženkách, kde je práve niekoľko desiatok peňaženiek, ktoré vznikli na konci minulého roka. Nachádza sa na nich presne 8 000 Bitcoinov a posledný nákup bol presne 21. 3. 2019. Špekuluje sa, či tieto peňaženky nevlastní spomínaný BAKKT. Uvidíme…

Zvláštne načasovanie

Pamätám si rok 2017 a už tam sa hovorilo o BAKKTe a o prvom Bitcoinovom ETF. Spomínala sa ešte aj burza od Nasdaq a podobné bullish informácie o tom, ako inštitúcie vstupujú do kryptomien. Takmer dva roky tvrdej práce a čakania a nakoniec sa obidva veľké fundamenty objavia a spustia v rozmedzí 2 týždňov? Veľmi zaujímavé načasovanie. Z grafu Bitcoinu a kapitalizácie je jasné, že čakáme na prudký pohyb a tieto dva zásadné fundamenty to len potvrdzujú. Nudné leto sa skončilo a trh očakáva ďalší pohyb. Navyše aj posledný extrémny fundament v podobe halvingu je zase opäť o niečo bližšie.

SolidX, (PREHĽAD TRHU) Ako zamieša karty BAKKT a SolidX a VanEck?

6 traderov z 3 rôznych krajín vás naučí svoje finty

  • Viac než 26 hodín videí
  • +20 powerpoint prezentácií
  • Dotazník
  • Livetrading
  • Skúšobné cvičenia
  • A veľa ďalšieho…

Vychutnajte si VIDEO ZDARMA ako ukážku v tomto odkaze:

KLIK

Čo čítať ďalej?

Máte problém so sústredením? Skúste Binaurálne frekvencie – Vhodné pre traderov

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of