Vitalik, Craig, fight,

Craig Wright nepomáha určite nikomu. Nielenže prílišnou pozornosťou spôsobuje problémy najmä sebe a kryptomene Bitcoin SV, ale takisto hádže aj veľmi nepekné svetlo na kryptomenovú komunitu ako takú. Tú si proti sebe poštval hádam úplne celú. Veď už aj tie najznámejšie osobnosti z tohto sektora ho majú plné zuby, a tak sa rozhodli konať proti nemu. Changpeng Zhao delistoval Bitcoin SV už pred istým časom. No a aktuálne sa o rozruch postaral Vitalik Buterin.

Vitalik Wrightovi poriadne „naložil“

Všetci vieme, že Vitalik nebol nikdy fanúšikom Craiga Wrighta. A potvrdzuje to opäť. Zakladateľ druhej najväčšej kryptomeny, Etherea, zverejnil prostredníctvom GitHub-u informácie, ktoré dostávajú Craiga Wrighta do nepeknej pozície.

V danej „správe“ mal byť zverejnený siahodlhý zoznam prešľapov, klamstiev a zavádzajúcich informácií, ktoré vypustil do sveta Craig Wright. Tie mal dokopy spracovať  Vitalik aj s pomocou množstva iných ľudí. Na zozname sa napríklad nachádza vymazaný LinkedIn účet Craiga, ktorý jasne poukazuje na rozdielnosť medzi tým, čo tvrdí a tým, ako konal v minulosti.

Jedna z osôb, ktorá sa osobe Craiga Wrighta venuje už dlhší čas, je Andrew O´Hagan (ak vás zaujíma jeho rozsiahla práca o osobe Satoshiho Nakamota, v ktorej aktívne rozoberá aj Craiga Wrighta, kliknite na tento link). Andrew O´Hagan však informoval aj o tom, že jeden z dôvodov, prečo sa CW neprávom vyhlásil za Satoshiho Nakamota, by mohol byť braný ako pokus o únik pred finančným problémom. Vraj mu malo byť za tento počin zaplatených až 15 miliónov dolárov. Kto a prečo mu to však mal vyplatiť, nie je, samozrejme, zverejnené.

Záver

Okolo osoby Craiga Wrighta je hádam ešte viac nejasností ako okolo osoby Satoshiho Nakamota. Avšak väčšina z nich je negatívna a mali by ho dostávať iba do problémov. Môže si však za to úplne sám. Svojím arogantným správaním a vystupovaním si poštval voči sebe takmer celú kryptomenovú komunitu, a tá mu to teraz pekne spočítala.

Čo čítať ďalej?

Obchodná vojna medzi USA a Čínou: Napätie opäť eskaluje, Trump sa správa ako školský tyran!

Zdroj:
coingape.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance