Bitcoin sa tento týždeň odrazil od svojho dna na hladine 9 500 $ a momentálne sa už pohybuje o 1000 $ vyššie. Ukazuje tak, že ešte stále nepovedal posledné slovo a pokles výraznejší pokles pod okrúhlych desať tisíc dolárov je aspoň nateraz nepravdepodobný. Z hľadiska technickej analýzy sa nám vytvorila silná supportná zóna, ktorá počas leta odrazila hneď tri veľké prepady.

Ale prečo? Analyzovanie grafu nám povie všetko o formáciách, indikátoroch a rôznych indíciách, no cenou momentálne hýbe silný pozitívny fundament. Ako sme napísali v našom článku o psychológii veľrýb, v septembri nás pravdepodobne čaká ďalší veľký pohyb na ktorom budú veľkí hráči pohybovať.

30m BTC/USD - Bitstamp

Rast o viac než 10% spôsobili  podľa stránky Bitcoinist tri hlavné fundamenty:

Nové deriváty od Binance a Bitfinexu

Najväčšia kryptomenová burza na svete – Binance – včera predstavila dve verzie novej futures platformy. Budú sa na nej obchodovať deriváty Bitcoinu. Vrámci prípravy na spustenie sa môžete zúčastniť zaujímavej súťaže. Postačí otestovať obe verzie platformy a zahlasovať za tú, ktorá sa vám páči viac. Ak zahlasujete za verziu, ktorá nakoniec vyhrá, budete zaradení do airdropu 10 000 BNB tokenov (~220 000 $).

Viac o súťaží tu.

Aj Burza Bitfinex predstavila svoje kryptomenové deriváty. Za skratkami BTCF0/USDt0 a ETHF0/USDt0 sa ukrývajú perpetuálne futures kontrakty, ktoré už boli vypustené do produkčného prostredia a teda ich môžete začať využívať pri obchodovaní.

Spustenie burzy Bakkt za blíži

O tom, že burza Bakkt bude čoskoro spustená, sa špekuluje už trištvrte roka. Zdá sa však, že tentokrát je to reálne. K spusteniu Bitcoin Custody by malo dôjsť už v piatok (6.9.2019) a o dva týždne (21.9.2019) sa môžeme tešiť na začiatok obchodovania Futures kontraktov krytých fyzickými Bitcoinami.

Viac informácií nájdete tu.

Špekuluje sa, že väčšina veľrýb chce na tejto udalosti profitovať a preto po dosiahnutí tohtoročného maxima začali vyvíjať tlak na Bitcoin. Tí istí veľkí však hráči na začiatku septembra zmenili rétoriku. Cieľom je (snáď) vytvoriť momentum, ktoré po spustení Bakkt-u vynesie cenu Bitcoinu snáď aj na nové ATH.

Nové USDT tokeny v obehu

Spoločnosť Tether dala opäť raz zabrať svojím tlačiarňam a do obehu vypustila sedem miliónov naleštených USDT tokenov. Upozornil na to Twitter kanál Whale Alert.

Vytváranie nových USDT bolo v minulosti úzko spojené s veľkými pohybmi Bitcoinu – väčšinou smerom hore.

Zdá sa, že letná uhorková sezóna skončila a konečne sa začína niečo diať. September ešte bude zaujímavý a očakávame postupné zvyšovanie volatility. Ak viete čo robíte, môžete na tom krásne profitovať. Zvážte teda členstvo vo VIP sekcii Trading11, kde momentálne prispievajú piati profesionálni obchodníci.

Nový kurz obchodovania – pozrite sa naň zadarmo

Prípadne odporúčame kurz Trader 2.0 od Jakuba Kraľovanského. Iba na Trading11 nájdete niektoré časti tohto kurzu úplne zadarmo! Odporúčame pozrieť si napríklad vysvetlenie Elliotových vĺn. Video má viac než pol hodiny.

Celý kurz nájdete v tomto odkaze – Videá zdarma sú označené

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of