Predseda americkej centrálnej banky potešil fanúšikov kryptomien. Toto vyjadrenie nikto nečakal

Novinky Podľa Jerome Powella si kryptomeny držia hodnotu.
Podľa Jerome Powella si kryptomeny držia hodnotu. Zdroj: shutterstock.com/Domenico Fornas/Mehaniq
BitmarketsBitmarkets

Svetové autority z tradičného finančného sektora sa často nevyjadrujú na tému kryptomien pozitívne. O to viac fanúšikov digitálnych mien prekvapilo vyjadrenie predsedu Americkej centrálnej banky, Jerome Powella. Podľa správy Coingape vyjadril presvedčenie, že kryptomeny preukázali udržateľnosť ako trieda aktív v Spojených štátoch.

Jerome Powell uznal, že kryptomeny si držia hodnotu

Vyhlásenie Powella prišlo ako súčasť prezentácie polročnej správy o menovej politike Americkej centrálnej banky (FED). Poukázal na silu odvetvia, keďže investori zostali na trhu bez toho, aby predali svoju pozíciu a to aj napriek zníženiu trhovej kapitalizácie. Powell uznal schopnosť kryptomien zachovať si hodnotu z dlhodobého hľadiska.

Prezentácia sa týkala aj negatívnych faktorov, ktoré zapríčinili pokles trhovej kapitalizácie kryptomien. Poslanec Warren Davidson poukázal na volatilitu a nedostatočnú právnu jasnosť v odvetví. Ako čiastočné riešenie spomenul dva návrhy zákonov. Jeden sa zameriava na stablecoiny a druhý na štruktúru trhu s digitálnymi aktívami.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Kryptomeny čelia v USA regulačnému tlaku

Aj keď je v USA stále nedostatočný regulačný rámec pre kryptomeny, tlaky zo strany Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) sa neustále stupňujú. SEC totiž vzniesol žalobu najprv proti Binance a deň na to 6. júna 2023 aj proti Coinbase.

Burzy údajne prevádzkujú v USA platformy na obchodovanie s kryptomenami ako neregistrované národné burzy cenných papierov. Niektoré kryptomenové burzy ako napríklad Bittrex, skončili svoje pôsobenie na pôde USA v dôsledku prísneho regulačného prostredia.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Kam presúvajú americkí investori kapitál?

Trh reagoval na súdne spory okamžite a investori poháňaní obavami presúvali kapitál preč z krajiny. Trhová kapitalizácia stablecoinov v USA klesla o 35 % a v roku 2023 analytici zaznamenali ich odliv v hodnote až 15 miliárd dolárov. USA opustila pre nejasné predpisy údajne už viac ako polovica bitcoinov.

Investori hľadajú krajiny, ktoré sú prívetivé a veľmi neobmedzujú trh s kryptomenami. Najlepšie podmienky momentálne nachádzajú vo východných krajinách. Ázijské ekonomiky prijímajú desiatky veľkých kryptomenových spoločností. Niet sa čomu čudovať, že americkí investori masívne presúvajú kapitál práve do týchto jurisdikcií.

Mohlo by ťa zaujímať: V USA chcú klasifikovať kryptomeny ako komodity

Kvakomat PC bannerOkazio mobil
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.