Sťahovanie kryptomenového sveta: Kam odchádzajú kryptomeny z USA?

Novinky Kryptomenové spoločnosti migrujú na východ
Kryptomenové spoločnosti migrujú na východ. Zdroj: shutterstock.com/Millenius
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Americké perzekúcie voči kryptomenovému a fintechovému odvetviu, o ktorých sme vás už niekoľkokrát informovali, si postupne vyberajú svoje obete. Odliv kryptomien z USA je evidentný a takmer neprejde týždeň, aby zo Spojených štátov amerických neodišla aspoň jedna kryptomenová alebo fintechová spoločnosť. Tieto hľadajú útočište v jurisdikciách, kde nie sú natoľko perzekvované a obmedzované. Najlepšie podmienky momentálne nachádzajú vo východných krajinách a ázijské ekonomiky prijímajú desiatky veľkých kryptospoločností. Informáciu priniesol denník Beincrypto.

Ázia sa stáva útočiskom kryptospoločností

SEC sa svojim radikálne odmietavým postojom proti kryptomenovým spoločnostiam dostal do pozornosti mnohých, nakoľko jeho kroky v posledných mesiacoch sú nevyspytateľné. Gary Gensler, ako nekompromisný kat kryptomien síce čelí kritike zo strany mnohých aj v americkom Kongrese, avšak stále ostáva na čele tejto organizácie. Odídené spoločnosti z USA, medzi ktoré patria aj Ripple, Circle, Coinbase či Gemini, už začali podnikať kroky na získanie licencií v štátoch ako Hong Kong či Singapur.

Jasne definované kryptomenové podmienky a zázemie týchto štátov dávajú kryptomenovým spoločnostiam veľkú istotu, že nebudú pod nejasným regulačným tlakom, aký zažívali v USA. Európa taktiež svojimi reguláciami neposkytuje najpriateľskejšie prostredie a ako sme informovali v článku Nová európska kryptoregulácia zabila 400 kryptomenových spoločností a môže to byť ešte horšie, regulácia MiCA bude čoraz viac obmedzovať poskytovateľov kryptomenových služieb vo všetkých členských štátoch EÚ. Nie je preto prekvapením, že aj európske spoločnosti stále viac pokukávajú po ideálnych podmienkach ázijských jurisdikcií.

Ázijské krajiny lákajú kryptospoločnosti

Ázijské krajiny lákajú kryptospoločnosti. Zdroj: shutterstock.com/lunopark

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

 

Východ je naklonený kryptomenám

Japonsko je pre investorov taktiež zaujímavým priestorom, nakoľko má veľký potenciál stať sa jedným z kolísok svetového kryptopriemyslu. Napriek tomu, že Japonsko zaviedlo prísne regulačné pravidlá, sú nastavené tak, že existenciu kryptomien skôr podporujú, ako by ju potláčali. Nedávno sme síce informovali, že Binance pozastavuje činnosť v 3. najväčšej ekonomike sveta, avšak len pre to, aby lepšie splnil tamojšie regulačné požiadavky. Pripravuje vytvorenie pobočky Binance Japan a táto má byť plnohodnotnou verziou Binance International.

Lokálne banky v Japonsku dokonca vytvorili rámec, ktorý od tohto mesiaca umožňuje využívanie stablecoinov na bankové služby. Zároveň patrí Japonsko k jedným z prvých krajín na svete, ktoré oficiálne akceptujú kryptomeny. Stephen Richardson, výkonný riaditeľ spoločnosti Fireblocks, uviedol, že Japonsko a Hong Kong prilákajú väčšinu odídených spoločností z USA.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Zdá sa teda, že americké a európske regulačné orgány si svojimi rozhodnutiami sami odobrali možnosť profitovať zo skvelých možností rozvíjajúceho sa fintechového a kryptomenového sveta. Ázia svojou pokrokovosťou môže naopak vybudovať svetové impérium, aj vďaka kryptomenovému priemyslu.

Mohli by vás zaujímať: Slováci zbystrite: Takúto investičnú príležitosť už viac nemusíte dostať