Prečo Goldman Sachs predpovedá, že hodnota zlata vzrastie o 10 %

0
zlato, Prečo Goldman Sachs predpovedá, že hodnota zlata vzrastie o 10 %

Podľa najnovšej správy z CNBC investičná banka Goldman Sachs predpovedá, že cena zlata sa v tomto roku zvýši, čo je spôsobené obavami z globálneho spomalenia hospodárskeho rastu.

Rast cien zlata

Experti banky Goldman Sachs odhadujú, že v nasledujúcich troch mesiacoch cena zlata dosiahne 1,325 USD za trójsku uncu. Aktuálna cena je okolo 1,250 USD. V horizonte troch až deviatich mesiacov banka z Wall Street dokonca očakáva, že žltý kov dosiahne cenu 1,375 – 1,425 USD.

Tip redakcie: Bitcoin funguje lepšie ako zlato

Bezpečný prístav

Jeffry Currie, analytik spoločnosti Goldman Sachs, tvrdí, že rast cien bude poháňaný investormi hľadajúcimi bezpečné investície a centrálnymi bankami, ktoré sa obávajú zvýšeného geopolitického napätia. Ceny zlata rastú už od augusta minulého roku, ako je vidieť aj v nižšie uvedenom grafe.

Zdroj: TradingViewK téme taktiež odporúčame prečítať tento článok: Francúzsko a možný run na banky – ako to ovplyvní ceny kryptomien? 

Akciové trhy a presun aktív

Zatiaľ čo sa už akciové trhy zotavili po brutálnych výpredajoch v decembri, investori majú stále obavy z ďalšieho vývoja. Aktuálne čísla tomu prispievajú. Americké indikátory cien a indexy hlásia najnižšie čísla za posledných 12 – 24 mesiacov.

Niektorí ďalší analytici súhlasia s predikciou banky Goldman Sachs, ako napríklad firma Cantor Fitzgerald, ktorá sa vyjadrila pre Bloomberg:

„Očakávame, že ponuka bezpečnostného útočišťa a v menšej miere hedgeové vlastnosti zlata v prípade inflácie zostanú kľúčovými hnacími silami ceny kovu v roku 2019, ktorá bude doplnená oživením fyzického dopytu.“

Záver

Otázkou je, kam sa investície presunú. Zlato je veľmi konzervatívnou voľbou, ale dá sa očakávať, že niektorí progresívnejší investori sa začnú rozhliadať aj po inom variante, ktorým by mohli byť kryptomeny. V prípade nepokojov alebo rovno tzv. runu na banky sa kryptomeny javia ako veľmi rozumnou voľbou.

Zdroj:
CCN.com

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of