[contact-form][contact-field label=”Meno” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”E-mail” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”Webová stránka” type=”url” /][contact-field label=”Správa” type=”textarea” /][/contact-form]

Každý, kto sa v oblasti kryptomien pohybuje nejaký ten piatok vie kto a čo sú krypto veľryby (whales). Rovnako aj to, čoho sú schopní. Teraz sa zdá, že opäť niečo plánujú. Keď totiž takíto “hráči” presúvajú krypto prostriedky, väčšinou to nebýva bezdôvodne. Čo pripravujú teraz?

Kto sú krypto veľryby?

Pokiaľ ste noví a tento pojem nepoznáte, čítajte pozorne. Vy, skúsení môžete túto pasáž preskočiť. Za bitcoinové veľryby sa považujú účastníci trhu, ktorí sú schopní priamo ovplyvňovať trh s kryptomenami ako aj vývoj cien. Medzi takýchto veľkých aktérov, ktorých sa to týka, patria inštitúcie alebo silní jednotlivci. Tí majú na svojich účtoch obrovské obnosy kryptomien a práve vďaka nim dokážu často odštartovať lavínovú reakciu pádu, prípadne rastu – na ktorý sa nachytajú tzv. weak hands (slabé ruky), ktoré sa nechajú zlákať na prudký pohyb.

Obrovské transakcie

Za posledných 24 hodín zaznamenal Whale Alert približne tucet transakcií, ktorých celková hodnota predstavuje takmer 16000 BTC. To predstavuje hodnotu takmer 100 miliónov dolárov. Tieto transakcie sa uskutočňovali za účasti takých významných búrz ako Binance, Poloniex, Bitfinex, OKEx a Coinbase.

Zopár zo spomínaných whale transakcií. Všetky transakcie si môžete pozrieť na Twitteri Whale Alert

Keď 12. marca cena BTC čelila prudkému poklesu približne o 50 percent svojej hodnoty, podarilo sa mu takmer okamžite čiastočne zmazať stratu. Obchodníci sa zhodli, že akumulačné obdobie by bolo pre vývoj ceny oveľa lepšie ako okamžitý nárast.

Mohlo by vás zaujímať: TOP 3 techniky, ktoré používajú úspešní traderi – Poznáte ich aj vy?

Vyššie uvedené transakcie by mohli signalizovať, že investori v súčasnosti aktívne akumulujú BTC, aj keď niektorí by tiež len jednoducho mohli predávať svoje prostriedky.

Bitcoin sa v súčasnosti obchoduje v oblasti 6200 dolárov, keďže v posledných hodinách klesol z úrovne 6700 dolárov. Niektorí populárni obchodníci na Twitteri sú sarkastickí ohľadom aktuálnej ceny BTC a tvrdia, že okolo tejto úrovne môžeme obchodovať Bitcoin veľmi dlhú dobu.

Mohlo by vás zaujímať: Halving BTC významne ovplyvní jeho infláciu – Centrálne banky sa ocitnú na druhej koľaji

Čo čítať ďalej?

Čína opäť o krok bližšie k svojej kryptomene – Kedy sa jej dočkáme a čo prinesie?

Zdroj:
u.today