Revolut sa stal terčom útoku
Revolut sa stal terčom útoku. Zdroj: Shutterstock.com/Gorodenkoff

Kryptomeny sú častokrát terčom rôznych hackerských skupín. Poslednou obeťou útoku bol Revolut, ktorému unikli údaje až o 50 000 používateľoch. Podľa Revolutu mali hackeri prístup k údajom iba krátku dobu a postihnutých bolo iba 0,16 % klientov. Toto percento určite nie je zanedbateľné a útočníci sa zrejme už pokúšajú o podvody so získanými údajmi.

Po útoku Revolut nahlásil incident Štátnemu inšpektorátu ochrany údajov v Litve, kde je registrovaná licencia banky. Inšpektorát odhalil, že dôvodom bolo sociálne inžinierstvo, ktoré Revolut nepriznal. Je to termín používaný pre širokú škálu škodlivých aktivít uskutočňovaných prostredníctvom ľudských interakcií s cieľom získať prístup k osobným informáciám. Litovský úrad na ochranu údajov zhrnul prípad:

„Podľa poskytnutých revidovaných informácií mohli byť počas incidentu ovplyvnené údaje 50 150 zákazníkov na celom svete (vrátane 20 687 v Európskom hospodárskom priestore), ako sú mená, adresy, e-maily, poštové adresy, telefónne čísla, časť údajov o platobnej karte, údaje o účtoch atď.“ 

Revolut je známa banka
Revolut je známa banka. Zdroj: Shutterstock.com/Ascannio

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Revolut hovorí o malom percente

Revolut opísal tento hack ako vysoko cielený kybernetický útok, pri ktorom tretia strana získala prístup k malému percentu osobných údajov. Ďalej vysvetľuje, že žiadne finančné prostriedky neboli prístupné ani ukradnuté. Podvodníci medzitým začali kontaktovať osoby, ktorých údaje boli ukradnuté.

Používatelia Revolutu uviedli, že podporný chat v čase incidentu zobrazoval vulgárne výrazy. Nie je jasné, či to spolu súvisí, no ukazuje to, že hackeri mohli mať prístup k širšej škále systémov. Revolut sa na záver ospravedlnil za incident, pričom zdôraznil, že bezpečnosť zákazníkov je ich najvyššou prioritou. Na druhej strane je otvorená otázka, či hackeri nezískali omnoho väčší prístup, než Revolut priznal.

Mohlo by ťa zaujímať: Binance zriadil poradnú radu, ktorá sa bude orientovať na reguláciu kryptomien!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance