Pozor! Podvodníci z PlusToken opäť presúvajú tisíce BTC na burzy – Spôsobí to cenový prepad?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

PlusToken je jedna z najväčších Ponziho schém nielen v krypto svete. Podobá sa svojou štruktúrou a rozšírením komunity o niečo známejšiemu podvodu Bitconnect. Táto spoločnosť sa chváli 300 000 aktívnymi používateľmi, ktorý mali údajne investovať dohromady niekoľko desiatok tisíc BTC.

Plustoken je aktuálne jedna z najväčších Ponziho schém na svete, do ktorej investovali desiatky tisíc ľudí. Na webe dokonca udávajú, že do tohto projektu sa registrovalo až 300 000 ľudí. Množstvo investovaných Bitcoinov sa odhaduje podľa dostupných informácií z peňaženiek na niekoľko desiatok tisíc. Autori a zamestnanci tejto Ponziho schémy pravidelne každý mesiac posielajú tieto Bitcoiny na burzy, kde ich postupne predávajú.

Jeden z analytikov v oblasti krypto peňaženiek na svojom Twiterrovom účte uviedol, že za posledných 24 hodín bolo hromadne presunutých až 13 000 BTC.

Ak by PlusToken začal tieto Bitcoiny predávať, tak cenový prepad môže byť extrémny. V rádoch niekoľkých desiatok percent. To by mohlo znamenať prepad až k dlhoročným najnižším hodnotám. Podozrenie na chystaný výpredaj veľkého množstva BTC sa objavilo už minulý mesiac, kde medzi peňaženkami PlusTokenu bolo presunutých až 12 000 BTC. Presun prebehol medzi niekoľkými peňaženkami a účtami na burze.

Momentálne nie je presné známe, koľko BTC skutočne vlastnia. Záznam o držaní 12 000 Bitcoinov môže byť len orientačný, pretože nepoznáme zoznam všetkých peňaženiek, ktoré táto Ponziho schéma vlastní. Rovnako tak nevieme, koľko mincí už stihli predať a koľko naďalej vlastnia na peňaženkách. Najviac z mincí by malo byť údajne na burze Huobi.

Možno vás bude zaujímať: Scam PlusToken sa snaží predať ETH za 105 miliónov dolárov

Koľko teda môžu vlastniť BTC?

PlusToken pri zbieraní mincí sľubovali ich používateľom vysoké zhodnotenie kapitálu a 100 % bezpečnosť držania kryptomien vrátane Bitcoinu na ich peňaženkách. Neskôr sa všetko otočilo opačným smerom a z projektu sa stal mega podvod. Za celú dobu fungovania podľa niektorých zdrojov vyzbierali cez kryptomeny EOS, ETH a BTC kapitál v hodnote okolo 2 miliárd dolárov, čo predstavuje objem až 200 000 Bitcoinov. Najviac do tohto projektu investovali občania z Číny a Južnej Kórey.

Na záver

Pokiaľ sa aj rozhodujete investovať svoje peniaze do nejakého neznámeho projektu, dôsledne si overujte všetky informácie o zakladateľoch. Neverte vymysleným zaručeným ziskom v podobe napríklad 100 % zhodnotenia za mesiac. Ak vám niekto niečo takéto sľubuje, tak je jasné, že ide o podvod. Nielenže stratíte obrovské množstvo peňazí, ktoré tam investujete, ale aj majitelia projektu tieto mince, napríklad BTC následne predávajú na burze a tlačia cenu dole.

Prečítajte si aj

https://kryptomagazin.sk/top-5-cardano-penazeniek-ktoru-pouzivate/

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.