Používate ChatGPT? Na toto si okamžite dajte pozor

Novinky Pozor na ChatGPT.
Pozor na ChatGPT. Zdroj: shutterstock.com/Rokas Tenys/Alexander Limbach
Pepe Unchained PCCrypto All Stars mobil

Používanie umelej inteligencie je pri uľahčovaní pracovných procesov v mnohých firmách zakázané. Spoločnosti sa boja, že môže dôjsť k úniku citlivých informácií. Výskumníci v oblasti kybernetickej bezpečnosti našli desiatky tisíc zariadení, ktoré uchovávajú poverenia ChatGPT. Tie identifikoval škodlivý softvér s cieľom kradnúť informácie a predávať ich na dark webe, ako sa uvádza v správe News Bitcoin.

Ak používate ChatGPT, dávajte si pozor na históriu

Spoločnosť Group-IB identifikovala za rok až 101 134 zariadení, ktoré sú infikované zlodejmi s uloženými prihlasovacími údajmi ChatGPT. Vedú regióny ako Ázia a Tichomorie s najvyšším počtom prihlasovacích údajov, ktoré sa ponúkajú na predaj. Tieto záznamy dosiahli maximum v máji 2023 s počtom 26 802.

Kompromitované účty ChatGPT.

Kompromitované účty ChatGPT. Zdroj: Group-IB

V predvolenom nastavení ChatGPT ukladá históriu používateľských otázok a odpovedí umelej inteligencie. To znamená, že neoprávnený prístup k účtu môže odhaliť dôverné informácie, poznamenali experti Group-IB. Problém to predstavuje predovšetkým pre firmy, ktoré môžu stratiť cenné vnútro podnikové informácie. Tie môžu byť zneužité na cielené útoky proti zamestnancom a spoločnostiam.

Na krádež informácií sa využíva hlavne malvér Raccoon, ktorý zhromažďuje uložené prihlasovacie údaje, informácie o bankových kartách a kryptomenových peňaženkách z prehliadačov v počítači.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Umelá inteligencia vzbudzuje čoraz väčšie obavy

Napriek tomu, že samotná umelá inteligencia ChatGPT nemôže za to, že z nej údaje ukradli, už v súčasnosti môžeme vidieť, že prináša nie len výhody, ale aj riziká. Už skôr sme vás informovali, že sebestačnosť umelej inteligencie znamená, že sa bude vyvíjať bez ľudského zásahu. To spôsobí, že bude sama vyhodnocovať čo je správne a čo nie je.

Dokonca aj samozvaný otec umelej inteligencie, Elon Musk, na svetovom vládnom summite v Dubaji povedal, že jedným z najväčších rizík pre budúcnosť civilizácie je AI. A to aj napriek tomu, že plánuje vytvoriť gigantickú spoločnosť, ktorá by mala konkurovať Googlu a Microsoftu v oblasti umelej inteligencie.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Ľudský zásah bude stále nevyhnutný

Riziká umelej inteligencie si uvedomuje čoraz viac firiem a jednotlivcov. Regulácie v tejto oblasti budú neustále pribúdať spolu s novo vytvorenými kontrolnými systémami, ktoré zasiahnu do fungovania AI. Ľudský zásah bude údajne stále potrebný, no vďaka sebestačnosti by ho AI mohla v budúcnosti obchádzať.

Mohlo by ťa zaujímať: Je koniec: Európska únia stopla umelú inteligenciu od Google

txbFlockers mobil
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.