Elon Musk povedal šokujúce vyhlásenie: Bez neho by umelá inteligencia neexistovala

Novinky Elon Musk ako otec umelej inteligencie.
Elon Musk ako otec umelej inteligencie. Zdroj: shutterstock.com/Ascannio/Kathy Hutchins
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Generálny riaditeľ Tesly a SpaceX, Elon Musk, sa nedávno vyjadril, že on je dôvod, prečo existuje umelá inteligencia. Podľa správy Decrypt v rozhovore pre CBNC, si Musk pripisoval zásluhy za vznik ChatGPT, keďže doňho investoval približne 50 miliónov dolárov.

Je Elon Musk otcom umelej inteligencie?

OpenAI bolo založené ešte v decembri 2015 Samom Altmanom, Gregom Blockmanom, Ilyom Sutskeverom, Johnom Schulmanom a Wojciechom Zarembom a Elonom Muskom. Následne v novembri 2022 OpenAI spustila prvého chatbota ChatGPT, ktorý sa stal okamžite populárny.

Z názvu OpenAI vyplýva, že softvér disponuje otvoreným zdrojovým kódom, pričom má slúžiť ako protipól voči Googlu, ktorý používa uzavretý zdrojový kód. Otvorený kód znamená, že každý ho môže distribuovať alebo upravovať. Elon Musk ale priznal, že najprv nečakal, že OpenAI bude môcť konkurovať Google DeepMind. Do OpenAI investoval v roku 2019 aj gigant Microsoft sumou 13 miliárd dolárov, vďaka ktorej má právo na všetok softvér a kontrolu.

Umelá inteligencia ChatGPT

Umelá inteligencia ChatGPT. Zdroj: shutterstock.com/Juicy FOTO

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Umelá inteligencia prináša aj riziká

Elon Musk už skôr varoval ľudstvo, že umelá inteligencia predstavuje pre civilizáciu riziko. Ide o prekvapivé vyjadrenie, keďže Musk je spoluzakladateľom OpenAI, ktorý stojí za vývojom projektu ChatGPT.

Jedným z najväčších rizík pre budúcnosť civilizácie je umelé inteligencia. Projekt ChatGPT dosiahol veľký pokrok a schopnosti, no s tým prichádza aj veľké nebezpečenstvo,” uviedol Elon Musk na svetovom vládnom summite v Dubaji.

Tak ako každá nová technológia, aj umelá inteligencia má výhody, ale aj riziká. Dokáže vám napríklad pomáhať pri investičných rozhodnutiach, no na druhej strane môžu vznikať rôzne dezinformácie alebo manipulácie. Ak sa zaujímate o to aké sú negatívne stránky umelej inteligencie, odporúčame vám prečítať si článok Toto je 7 skutočne desivých faktov o umelej inteligencii.

Mohlo by ťa zaujímať: Umelá inteligencia určila ceny kryptomien do roku 2030

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.