Popredná indická banka hrozí zatvorením účtov spojených s kryptomenami
Popredná indická banka hrozí zatvorením účtov spojených s kryptomenami, zdroj: https://www.shutterstock.com/cs/g/photographer+incognito

Druhá najväčšia banka v Indii, Kotak Mahindra Bank, podľa najnovších informácií vyžaduje od držiteľov účtu, aby sa zdržali kryptotransakcií. Ako už je v dnešnom svete zvykom, novinka sa objavila na Twitteri.

Podľa snímku obrazovky zahrnutého v tweete CryptoGirl sa Kotak Mahindra Bank výslovne odvoláva na predpisy The Reserve Bank of India (RBI) v podmienkach pre držiteľov účtov:

„Na základe nariadení vydaných RBI (centrálnej banky Indie) týmto prehlasujem, že nemám záujem o transakcie súvisiace s kryptomenami, vrátane Bitcoinu. Rovnako chápem a súhlasím s tým, že si banka vyhradzuje právo uzavrieť účet bez doloženia ďalších informácií, ak zistí, že takéto transakcie vykonávam.”

V apríli 2018 zakázala centrálna banka Indie, RBI, všetkým domácim bankám poskytovať služby kryptofirmám, a to aj napriek tomu, že právny status kryptomien v krajine zostáva do značnej miery nedefinovaný.

Nedotýkať sa kryptomien, ukazujú bankomaty

Ďalší zákazník neurčenej indickej banky odpovedal na Tweet a poskytol screenshot bankomatu, na ktorom môžete vidieť ďalšiu hlášku:

„Virtuálne meny (Virtual Currencies, VC) nie sú zákonným platidlom a v Indii nemajú žiadne povolenie, záruky alebo zabezpečenie. Vyžadujeme, aby ste transakcie súvisiace s akýmikoľvek virtuálnymi menami z akéhokoľvek účtu nevytvárali.”

Záver

Ako už bolo spomenuté vyššie, stav a budúcnosť kryptomien v Indii zostáva nejasný. Po kontroverznom zákaze RBI, ktorý vstúpil do platnosti v júli, sa verejnosť odvolala na súdy s odôvodnením, že rozhodnutie bolo protiústavné.

Zdroj: bitcoinist.com

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance