bullish market

V súčasnosti sa názory traderov a analytikov na BTC pomerne dosť líšia. Menšiu prevahu či už na Twitteri alebo na trading platformách majú bullish predikcie. Keďže halving je za nami, tento fundament prináša na trh vánok novej bullish sily.

Čo nás čaká a neminie?

Najčastejšie sa na trading platformách v poslednej dobe objavujú bullish analýzy, ktoré počítajú s menšou korekciou a následným rastom počas leta až na ATH. Je to reálne? Asi každý z nás už postrehol, že od začiatku mája sa na grafe BTC tvorí sideways kanál. Spodná hrana a zároveň silný support je na úrovni okolo 8 200 USD a naopak, horná hrana a zároveň silná rezistencia je na 10 000 USD. Toto sú 2 kľúčové hladiny – ak ich BTC nezvládne zlomiť, tak na väčší pohyb môžeme zabudnúť!

V tomto patterne môže Bitcoin pobudnúť ešte niekoľko mesiacov. Práve preto sa často spomína uhorková sezóna, alebo aj uhorkové leto. Cena BTC nemusí až do konca leta urobiť väčší denný pohyb o viac ako niekoľko stoviek dolárov. Až počas jesene sa očakáva možný break out, ktorý by rozhýbal s celým trhom. Sú však len 2 možnosti. Buď príde bullish break out nad 10 000 USD, alebo spadneme pod 8 200 USD.

Možno ťa bude zaujímať: Bitcoin a koniec jeho stagnácie – čaká nás zelená budúcnosť

Break out 10 000 USD a ATH?

Práve break out spodnej hrany kanála je často opakovaný scenár, ktorý sa rieši na rôznych trading platformách. Ak by nastala takáto situácia, potom je už vysoko pravdepodobné, že sa Bitcoin v blízkej dobe dostane až na ATH. V tomto prípade, ak by sa zopakovalo niečo podobné ako v roku 2017, tak ani 20 000 USD nemusí byť problém zlomiť a zastaviť sa môžeme až na pol milióne. Netreba však preháňať, skôr myslieť realisticky. Preto by som počítal aj s prípadným horším scenárom.

Prečítaj si aj: SPRÁVY – Mike Novogratz – radšej zlato ako Bitcoin! – Bitfinex nedostane späť svojich 800 miliónov USD!

Prepad pod 8 200 USD a bearish trend!

Nie je vylúčený aj prípadný scenár, ktorý počíta s bearish break out pohybom. Ak by sa tak stalo, je pomerne vysoká pravdepodobnosť, že sa dostaneme minimálne do ďalšieho lokálneho bearish trendu s dĺžkou niekoľkých mesiacov. Táto možnosť je síce o niečo menej pravdepodobná, ale to neznamená, že nie je reálna.

Kryptomagazin.sk nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance