Po 6 rokoch hackeri presunuli 64 641 Bitcoinov ukradnutých z Bitfinexu

Novinky Hackeri presunuli vyše 64 000 BTC
Hackeri presunuli vyše 64 000 BTC. Zdroj: Shutterstock.com/Preechar Bowonkitwanchai
Freedum fighters PCBitmarkets

Časť neaktívnych Bitcoinov (BTC) ukradnutých pri hackovaní burzy Bitfinex v roku 2016 sa v utorok presunula. Podľa zistenia robota Whale Alerts na analýzu blockchainu išlo o presun z hackerových peňaženiek do neznámej peňaženky.

Bolo označených 20 transakcií zahŕňajúcich ukradnuté Bitcoiny. Presunula sa suma 64 641,29 BTC v hodnote takmer 2,5 miliardy dolárov v čase písania tohto článku. To je viac ako polovica celkovej sumy zabavenej hackermi, ktorá sa odhaduje na približne 120 000 BTC.

Najväčšia zistená transakcia bola okolo 10 000 BTC v hodnote viac ako 383 miliónov USD. Ostatné transakcie dosahovali len 0,29 BTC. Adresa peňaženky, ktorá prijala mince na čiernej listine, teraz obsahuje celkovo 94 643,29 BTC, čo je približne 3,6 miliardy dolárov.

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Mohlo by ťa zaujímať – Binance rastie najrýchlejšie v histórii – CZ môže byť čoskoro najbohatší človek na svete

Prečo hackeri presúvajú BTC?

Aj keď nie je možné určiť presný účel, prečo hackeri presúvajú Bitcoiny, špekulanti si myslia, že ide o vystrašenie investorov, aby predali svoje Bitcoiny.

V roku 2021, keď hackeri presunuli 10 000 svojich ukradnutých BTC, používateľ Twitteru Alistair Milne vyslovil hypotézu. Podľa neho hackeri nie sú schopní inkasovať, ale môžu presúvať Bitcoiny, aby vyvolali na trhu paniku, pričom majú short pozície. Hackeri teda nemôžu predávať, ale môžu presúvať mince, aby manipulovali trh.

V roku 2019 sa časť ukradnutých Bitcoinov vrátila na burzu s pomocou amerických úradov. V tom istom roku boli v Izraeli zatknuté v súvislosti s hackermi, keď polícia sledovala pohyb ukradnutých fondov v hodnote 1,5 milióna dolárov.

O rok neskôr Bitfinex ponúkol až 400 miliónov dolárov každému, kto môže poskytnúť informácie, ktoré by mohli viesť k získaniu ukradnutého objemu mincí.

Prečítaj si tiež – TOP kryptomeny na rok 2022 s veľkým potenciálom zhodnotenia

txbPepe Unchained mobil
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.

Najčítanejšie články

1

Kórejci na Slovensku skončili. Veľká fabrika putuje do dražby

2

Veľký slovenský zamestnávateľ spustil nábor. Láka na vysoké platy a benefity

3

Populárna pochúťka je toxická. Slovenské reťazce ju sťahujú z predaja

4

Obyvatelia v tomto meste budú zúriť. Poslanci zvýšili dane aj o 200 %, sebe odklepli štedrý bonus

5

Slovensko sa ocitlo na čele nelichotivého rebríčka: Desivá realita slovenských pracujúcich

PR články

Warren Buffett vs. trhy: Prečo investičná legenda hromadí hotovosť?

Henrieta Balázsová  | 19. novembra 2024

Zatiaľ čo akciové trhy šplhajú na rekordné hodnoty, investori dychtivo sledujú, kam zamieria ich peniaze. Väčšina z nich verí v nekonečný rast, ale Warren Buffett, ikona investičného sveta, vsádza na opatrnosť.

Spoločnosť Warrena Buffetta mení stratégiu

Dosiahne Bitcoin hranicu 100-tisíc dolárov ešte do konca roka? Tu je odpoveď

Henrieta Balázsová  | 14. novembra 2024

Článok vznikol v spolupráci s XTB. V posledných týždňoch sa na kryptomenovom trhu zvyšuje optimizmus a investori sledujú, či Bitcoin a ďalšie digitálne meny môžu dosiahnuť nové cenové rekordy.