Peter Brandt predpovedá masívny pád Etherea

  • Peter Brandt identifikoval reverzný cenový vzor Etherea.
  • Podľa tohto vzoru má jeho cena klesnúť na nové minimum.
  • Ethereum by mohlo klesnúť pod 3 200 dolárov.
Analýzy Ethereum čelí cenovému poklesu
Ethereum čelí cenovému poklesu. Zdroj: shutterstock.com/leksiv/Cast Of Thousands
BITmarkets BITmarkets

Populárny obchodník Peter Brandt nedávno zdieľal svoju cenovú predpoveď Etherea, uvádza U.Today. Identifikoval cenový vzor, ktorý naznačuje, že cena ETH môže čoskoro výrazne klesnúť. Ethereum medzitým začalo výraznejšie klesať a formuje stále nižšie minimá. Kde až môže cena spadnúť?

Peter Brandt verí, že Ethereum bude klesať

Peter Brandt identifikoval reverzný vzor s názvom Head and shoulders. Tento poznatok zdieľal na sociálnej sieti X (Twitter). Vzor je reverzný, čo znamená, že signalizuje obrat trendu. A keďže tento vzor už bol potvrdený, Ethereum bude čeliť v blízkej budúcnosti cenovému poklesu.

Nálada na trhu je komplikovaná, preto sa nemôžeme spoliehať iba na jediný cenový vzor. Napriek tomu sa deje pomerne často, že ak kryptomena raketovo stúpne a zastaví sa na vrchole, následne sa vytvorí rovnaký cenový zostup. Takéto správanie ceny mnohí označujú na trhu kryptomien pod názvom Bart pattern.

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Krátkodobá analýza ETH

Keďže volatilita je vysoká a cena sa od zverejnenia statusu Brandta pohla, poďme si aktualizovať cenový graf Etherea. Na grafe nižšie vidíte načrtnutý vzor Head and shoulders. Ide o pattern, v ktorom sú dve ramená nižšie ako hlava medzi nimi. Potvrdenie tohto vzoru nastane vtedy, ak cena prekoná support z miním (biela línia).

Head and Shoulders vzor

Head and Shoulders vzor. Zdroj: TradingView

Všimnite si, že k potvrdeniu patternu naozaj došlo. Dokonca následne bola táto biela línia otestovaná ako nová rezistencia pri poslednom pokuse ceny vrátiť sa nahor. Ide tak o ďalší signál toho, že pokles ceny Etherea bude z krátkodobého hľadiska pokračovať. Otázkou zostáva, kam až môže ETH spadnúť.

Významná oblasť supportu sa nachádza od 3 200 dolárov. Práve do tejto oblasti by mohlo dôjsť k poklesu ceny. Všetko ale bude závisieť od Bitcoinu, pretože Ethereum je s ním vysoko korelované a ceny sa hýbu veľmi podobne. Z tohto dôvodu je potrebné sledovať širší trh a nefixovať sa len na jeden cenový vzor.

Ak sa viac zaujímate o kryptomeny, odporúčame vám pozrieť sa aj na video nižšie:

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: U.TodayTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.