Veľká automobilka oznámila prepúšťanie. Prácu stratí 1 600 ľudí

  • Automobilka Ford oznámila prepúšťanie.
  • Natrvalo zruší 600 pracovných pozícií.
Novinky Automobilka Ford oznámila prepúšťanie
Automobilka Ford oznámila prepúšťanie. Zdroj: shutterstock.com/Gorodenkoff
BITmarkets BITmarkets

Americká automobilka Ford plánuje zrušiť vo svojom závode v španielskej Valencii 1 600 pracovných miest. Uviedla to firma v stredu s tým, že časť pracovných pozícií zruší natrvalo, väčšinu by však neskôr, keď začne so zvyšovaním produkcie, mohla obnoviť. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Ide o druhú vlnu prepúšťania

Oznámená redukcia je ďalšou v poradí po tom, ako vlani Ford informoval o zrušení 1 100 pracovných pozícií. Automobilka zamestnáva v závode vo Valencii, ktorý sa nachádza v meste Almussafes, približne 4 700 ľudí.

 

Ako povedala hovorkyňa firmy v Španielsku, spoločnosť zástupcom odborov oznámila, že v rámci nového prepúšťania 600 pozícií zruší natrvalo. V prípade ďalších 1000 je pripravená rokovať o opätovnom prijatí ľudí v neskoršom období, keďže od roku 2027 plánuje zvýšiť výrobu.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Ford plánuje vyrábať nový hybrid

Minulý mesiac Ford oznámil, že v závode začne od roku 2027 s výrobou nového hybridného vozidla. Závod by ho mal vyrábať najmä pre európsky trh, ale aj ďalšie. Ako uviedlo ministerstvo priemyslu, ročne by sa tam malo vyrobiť 300 000 áut.

V súčasnosti Ford produkuje v tomto závode iba kompaktné športovo-úžitkové vozidlo Ford Kuga. Automobilka pôvodne využívala závod na výrobu aj ďalších modelov, ich produkciu však v minulých rokoch zrušila.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: TASRTAGY: