Gigant Citi Bank varuje: Kryptomenový systém je vo vážnom ohrození! Prečo?
Gigant Citi Bank varuje: Kryptomenový systém je vo vážnom ohrození! Prečo? Zdroj: shutterstock.com/WindAwake

Predstaviteľ Citi Bank varoval pred vážnym ohrozením celého kryptomenového ekosystému a táto kríza podľa neho potrvá veľmi dlho. Prečo to tak vidí?

Analytik Citi Bank Joseph Ayoub v nedávnom rozhovore pre CNBC vysvetlil, že celý trh s kryptomenami čelí dlhodobej kríze v dôsledku kolapsu kryptomenovej burzy FTX, ktorá pred pár dňami vyhlásila bankrot:

„Myslím si, že existuje vážne riziko dlhodobej krízy samotného ekosystému. Ale je nepravdepodobné, že by sa to rozšírilo smerom k tradičným finančným trhom, a to najmä z dôvodu veľkosti kryptomenového priestoru. Ten predstavuje približne 830 miliárd dolárov v porovnaní s akciovým trhom USA v hodnote 43 biliónov dolárov.“

Ayoub predpovedá, že spoločnosti v kryptografickom sektore budú čeliť obnovenej skepse a problémom s dôverou. Na druhej strane to však tiež znamená, že iné firmy z toho môžu začať ťažiť, aby získali väčší podiel na trhu, keď jeden z najväčších hráčov doslova zanikol. V kryptomenovom svete však nikdy nič nie je jasné vrátane smeru, akým sa bude tento sektor uberať.

„Táto kríza môže trvať veľmi dlho. Vzhľadom na množstvo spoločností, ktoré sú do kryptomien zapojené, a množstvo investícií spojených s FTX a jej bankrotom bude trvať nejaký čas, kým sa to vyrieši,“ dodáva Ayoub.

Čítaj ďalej: Kryptomenová burza Binance expanduje aj na Slovensko – čo môžeme očakávať?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Citi Bank, Šanghaj, Čína.
Citi Bank, Šanghaj, Čína. Zdroj: shutterstock.com/AndyFeng

Krypto-zima je istá

Pred vyhlásením bankrotu FTX spoločnosť Binance zvažovala jej akvizíciu. Po vykonaní potrebných procedúr sa však spoločnosť rozhodla od transakcie odstúpiť s odvolaním sa na správy týkajúce sa nesprávneho nakladania s finančnými prostriedkami zákazníkov a údajného vyšetrovania zo strany amerických agentúr.

Analytici JPMorgan Chase minulý týždeň taktiež uviedli, že momentálne je oveľa menej hráčov v krypto-priestore, ktorí teraz schopní zachraňovať ostatných. „Počet veľrýb, ktoré sú schopné zachraňovať subjekty s nízkym kapitálom a vysokou finančnou pákou, sa výrazne zmenšuje.“ Cena Bitcoinu by mohla podľa analytikov najbližšie týždne klesnúť na úroveň 13 tisíc dolárov.

Súhlasíte s názorom analytika Citi Bank a JPMorgan Chase?

Prečítaj si tiež: Má zmysel investovať ešte do kryptomien po súčasných udalostiach?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance