Padne Bitcoin až na 4 200 dolárov? Odborníci v tom majú jasno!

0

Bitcoin je už dlhšiu dobu v klesajúcom trende. Aktuálne je situácia pochmúrna a vyhliadky na obrat a významnejší rast sú v nedohľadne. Ako hlboko môže v prípade ďalšieho poklesu padnúť Bitcoin?

Je koniec nádeji na významnejší rast?

Krypto-analytik na sociálnej sieti Twitter, Bitcoin Jack (BJ), v utorok uviedol, že Bitcoin testuje hranicu 7 880 dolárov ako rozhodujúci support v dennom grafe. Je preto pravdepodobné, že cena sa buď odrazí od uvedenej úrovne, alebo sa uzavrie pod túto úroveň. BJ zdôraznil, že posunom nadol by BTC mohol znovu otestovať 6 000 dolárov, čo je úroveň, do ktorej sme minulý rok niekoľkokrát narazili a aj sa odrazili. Teda okrem rýchleho prepadu z konca roku 2018. BJ uviedol, že BTC by sa pravdepodobne mohol dostať na túto úroveň. Tam sa bude rozhodovať o ďalšom scenári.

Tento krypto-analytik však spomenul alternatívny scenár, v ktorom sa cenu podarí uzavrieť pod 6 000 dolárov. Takýto krok, ako uviedol BJ, by zrejme spôsobil prepad BTC až do oblasti 4 200 – 5 200 USD.

Táto predpoveď je výsledkom toho, že BTC sa aj naďalej koriguje smerom nadol. Je tomu tak od augusta, kedy Bitcoin zaznamenal svoje ročné maximum okolo 14 000 dolárov. Aktuálne je však už skoro 50 % z tohto maxima preč. Mnoho analytikov považovalo tieto pohyby smerom dole ako spôsob, ktorým sa Bitcoin „ozdravoval“, pretože jeho cena bola nadhodnotená. Zároveň sa však – ako býva pri prepade hodnoty zvykom – opäť rozmnožili reči o tom, že Bitcoin je bublina, ktorá spľasla. Opäť. Už asi stý raz.

Ale pre krypto-analytika BJ je táto situácia psychologickým krokom, ktorý ukazuje akumulačnú náladu na trhu. Tiež povedal, že mineri sa rýchlo zbavujú svojho „novorazeného“ BTC, čím zvyšujú predajný tlak na trh. Táto korekcia by mohla pokračovať až na úroveň 5 000 dolárov. To by spôsobilo nerentabilitu ťažby BTC pre minerov, čo by ich prinútilo zvýšiť mieru dopytu. Potom by sa obnovil rast.

Negatíva z každej strany

Ďalší analytici krypto-trhu tiež zaznamenali pokles pri ťažbe BTC. Analytik pre kryptomeny, Cole Garner, povedal, že menší mineri vypínajú svoje ťažobné zariadenia, pretože je pre nich príliš nákladné pokračovať v tejto činnosti. Tento jav spojil s klesajúcimi cenami BTC a uviedol, že čoskoro zrejme uvidíme veľký prepad.

Nádej zomiera posledná

Hoci je situácia dosť kritická, veľakrát sme boli svedkami toho, že trh s kryptomenami urobil presný opak toho, čo sa najviac očakávalo. Zvyčajne to prišlo v ten najmenej očakávaný okamih, ktorý prekvapil. Ostáva nám teda len so zatajeným dychom sledovať, ako sa situácia bude vyvíjať.

Čo čítať ďalej?

Čínske coiny idú hore! – Porastú ešte alebo príde korekcia?

Zdroj:
Bitcoinist.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre