Čínske coiny idú hore! – Porastú ešte alebo príde korekcia?

0

Poslednú dobu počúvame z Číny čoraz viac pozitívnych správ ohľadom kryptomien. Táto zmena záporného postoja na kladný má za následok aj rast niektorých kryptomien. Polepšili si hlavne „čínske“ kryptomeny NEO a Vechain. Oboje posledné dni zaznamenávajú stabilný rast.

„Čínske“ kryptomeny v zelenom

Zatiaľ čo zvyšok trhu sa do značnej miery javí ako stagnujúci, NEO a VeChain (VET) zažívajú slušný rast. VeChain za posledných 48 hodín narástol približne o 20 percent, zatiaľ čo NEO za tento čas získalo na hodnote približne 30 percent.

NEO sa v dobe písania tohto článku obchoduje na úrovni 12,95 dolára. Na druhej strane, VeChain sa po dlhej dobe vyšplhal späť na úroveň 0,0064 dolára. NEO teraz zmazalo nedávnu stratu, ktorá vznikla nedávno. VeChain je na tom lepšie, ten dnes dosiahol 3-mesačné maximum.

Stará dobrá crypto-friendly Čína je späť!

Prednedávnom sme vás informovali, že prezident Xi Jinping sa bude usilovať o vytvorenie pozície pre Čínu ako globálneho priekopníka v „blockchain pretekoch“. Odvtedy krajina oznámila množstvo iniciatív v oblasti blockchainu a vyzvala Binance, aby zvážila otvorenie novej pobočky v Pekingu. Čínske štátne médiá tiež naskočili na palubu, pričom denník People’s Daily publikoval článok popisujúci blockchain ako zlomový bod pre Čínu. Štátna spravodajská služba Xinhua tiež umiestnila Bitcoin na svoju titulnú stránku.

Po tom, ako prezident Xi ohlásil tlak Číny na ovládnutie vývoja blockchainu, NEO získalo takmer 70 %, zatiaľ čo VeChain dosiahol ešte lepšie výsledky, keď v priebehu vyše dvoch týždňov vystúpil o viac ako 110 %. Medzitým zvyšok trhu získal v rovnakom časovom období v priemere 17 %, čo dokazuje účinok, ktorý môžu mať slová jedného človeka na stále sa rozvíjajúcich trhoch kryptomien.

Rast alebo korekcia?

NEO dosiahlo poslednú najvyššiu hodnotu na úrovni 13,29 USD. Aktuálne sa drží okolo  12,87 USD. 17. najväčšie digitálne aktívum so súčasnou trhovou hodnotou 918 miliónov sa aktuálne v krátkodobom horizonte javí ako bullish. Záležať však bude určite aj na ďalších správach z Číny, ktoré tento rast odštartovali. Držať sa preto nejakých indikátorov, či už na NEO alebo VeChaine, nemusí zabezpečiť vytúžený zisk. Najistejšie teraz je sledovať vývoj a novinky z Číny ohľadom kryptomien.

Čo čítať ďalej?

Brave používa už 9 miliónov užívateľov. Pridajte sa aj vy a využívajte skvelé výhody!

Zdroj:
Decrypt.co

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre