Ovládajú svet financií: Toto je TOP 5 najväčších bánk sveta

  • 5 najväčších bánk na svete sídli v USA a Číne.
  • Tieto banky dosahujú trhovú kapitalizáciu stoviek miliárd dolárov.
  • Najväčšie banky spravujú aktíva v biliónoch dolárov.
Ekonomika Najväčšie banky sveta
Najväčšie banky sveta. Zdroj: shutterstock.com/QQ7/Who is Danny
BITmarkets BITmarkets

Banky už dlhé desaťročia ovládajú svet financií a stali sa jedny z najvplyvnejších inštitúcií na svete. Mnohé finančné inštitúcie vlastnia aktíva v hodnote miliárd dolárov. Bankové holdingové spoločnosti zohrávajú významnú úlohu v globálnom bankovom prostredí. Tieto korporácie kontrolujú jednu alebo viacero bánk, ale samy sa nemusia nutne venovať bankovým činnostiam.

Mnohé z najväčších bánk na svete sú súčasťou väčších bankových holdingových spoločností. Táto štruktúra im umožňuje ponúkať rôzne finančné služby, vďaka čomu sú odolnejšie a konkurencieschopnejšie na globálnom trhu. V tomto článku sa však pozrieme na top 5 najväčších bánk na svete podľa trhovej kapitalizácie. Zrejme nikoho neprekvapí, že všetky sídlia v USA a Číne.

5 najväčších bánk na svete

5 najväčších bánk na svete. Zdroj: CompaniesMarketCap

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.
Späť
Strana 1/6Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: CompaniesMarketCapTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.