Okamžitý zákaz činnosti pre krypto firmu FxBitGlobe je tu – Sľubuje neskutočné zisky

Novinky Platforma FxBitGlobe dostala okamžitý zákaz činnosti
Platforma FxBitGlobe dostala okamžitý zákaz činnosti. Zdroj: Shutterstock.com/Arsenii Palivoda
BITmarkets BITmarkets

Oficiálne oznámenie Texaskej štátnej rady pre cenné papiere z 9. apríla uvádza, že tento regulačný orgán vydal príkaz k okamžitému zastaveniu činnosti devízovej a kryptomenovej platformy FxBitGlobe.

Na základe nariadenia táto spoločnosť, ktorá sa prezentuje ako investičná firma, údajne predkladala falšované vládne dokumenty, použila falošnú adresu a taktiež falošne vyhlasovala, že je registrovaným obchodným maklérom. Dokument naznačuje, že FxBitGlobe ponúka mnoho investičných plánov. Ten najvyšší je nastavený na 50 000 (a viac) dolárov.

Mohlo by vás zaujímať: Ponzi schémy v kryptosvete

A práve tento najvyšší investičný plán sľubuje obrovské denné zisky s týždennými výplatami. Zaujíma vás, koľko vlastne investorom „zarobí”? Mesačný výnos je údajne až 70 percent. Vymysleli vari perpetuum mobile?

Na jeseň komisár pre cenné papiere zo Severnej Dakoty, Karen Tyler oznámil, že agentúra vydala proti trom spoločnostiam príkaz na zastavenie činnosti pre údajné ponúkanie neregistrovaných a podvodných cenných papierov vo forme ICO.

Záver

Od tejto firmy teda naozaj ruky preč. Zisky, ktoré investorom sľubuje, sú pravdepodobne len mokrým snom všetkých investorov…

Čo čítať ďalej?

Cena Bitcoinu nemá žiadny význam – Tvrdí ruský ekonóm Ginko

Zdroj:
cointelegraph.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.