Burza cenných papierov v Thajsku
Burza cenných papierov v Thajsku, zdroj: https://www.shutterstock.com/cs/g/charnsitr

Držali ste palce kryptomenám v juhovýchodnej Ázii? Prichádza dobrá správa, Thajsko sa momentálne stáva jedným z hlavných aktérov regiónu! Burza cenných papierov tam žiada o licenciu na kryptomeny.

Zatiaľ čo susediace krajiny, ako napríklad Malajzia, stále nie sú rozhodnuté o tom, či zlegalizovať kryptomeny, alebo nie, iné lokality tohto regiónu, ako Thajsko, Singapur či Hongkong sa z hľadiska regulačného rámca neustále vyvíjajú a vedú tento sektor vpred.

Thajsko vedie krypto v Ázii

Thajské kráľovstvo je známe predovšetkým svojimi slnečnými plážami, ohromnou kuchyňou a nočnými životom plným transexuálov. Teraz sa však stáva významným hráčom na ázijskej scéne s kryptomenami. Thajské spravodajstvo Bangkok Post oznámilo, že Thajská burza cenných papierov (Stock Exchange of Thailand, SET) sa chystá požiadať Ministerstvo financií o licenciu na kryptomeny, aby sa tak mohli stať nadštandardnou burzou digitálnych aktív.

Predsedníčka Združenia spoločností pre cenné papiere a podpredseníčka správnej rady SET, Pattera Dilokrungthirapop, pre Bangkok Post uviedla:

„Neponáhľame sa vstúpiť do obchodu s digitálnymi aktívami, pretože niektoré spoločnosti stále riadia svoj hlavný biznis, zatiaľ čo kryptomeny sú len jednou z kategórií [digitálnych] aktív, v ktorých makléri môžu prispôsobiť svoje obchodné platformy digitálnemu obchodovaniu. … Očakáva sa od nás, že digitálne aktívna budú v budúcnosti rásť, pretože investori získajú lepšie pochopenie tejto triedy aktív.”

Tak aké sú plány?

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa spoločnosť SET chystá požiadať o licenciu pre kryptomeny, je pomoc členom v oblasti cenných papierov, ktorí sa chcú stať kryptomaklérmi a obchodníkmi. Chcú im jednoducho podať pomocnú ruku, aby sa tak dostali na výslnie.

Dlhodobým plánom SET je vytvorenie vlastnej kryptoburzy. Ak sa tak stane, vytvorí sa tak jedna z mála kryptobúrz na svete, ktorá by oddeľovala akcie a krypto do dvoch samostatných entít.

SET je rozhodne vedúcou spoločnosťou s potenciálom stať sa hlavným kryptotraderom v Thajsku. Niektoré spoločnosti, ktoré sa už v Thajsku zaoberajú kryptomenami, sa však domievajú, že SET nemá skúsenosti v porovnaní s inými, už existujúcimi thajskými kryptozmenárňami, akými sú napríklad Bitkub alebo BXB.

Čo si myslíte vy? Čaká SET ružová budúcnosť, alebo stroskotá pre nedostatok skúseností?

Čo čítať ďalej?

Lightning Network – čo to je, ako funguje a čo prinesie kryptomenám?

Zdroj
ccn.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance