ODHALENÉ Grayscale Trust je najväčší krypto-podvod histórie! Takto to celé funguje

4

Not your keys, not your Bitcoins!

Tak znie staré  múdro, ktoré platilo v roku 2013 a platí aj dnes. Za poslednú dekádu sa popálilo množstvo ľudí, ktorí ho nerešpektovali. Ak si niekto myslí, že držať kryptomeny dlhodobo na burze je bezpečné alebo ani nevidí rozdiel medzi burzou a vlastnou peňaženkou, tak si zaslúži, aby ho okradli.

A to neplatí iba pre obyčajných ľudí, ale aj pre inštitucionálnych investorov, ktorí majú v portfóliu assety za desiatky miliárd dolárov. Za posledný rok na tomto webe neustále skloňujeme slovo Grayscale. Veľkí hráči túto spoločnosť používajú na nákup kryptomien, ako Bitcoin, Ethereum, Bcash, Litecoin a ďalšie… Pre akreditovaných investorov ide o jednoduchú, pohodlnú a hlavne legálnu cestu, ako získať prístup k digitálnym menám, pretože sú leniví riešiť zabezpečenie a hľadať na OTC trhu predajcov.

Môže vás zaujímať: Gigant Grayscale zvažuje investíciu do týchto 23 altcoinov – Oplatí sa ich nakúpiť?

 

Grayscale Trust je legálny podvod na inštitúcie a takto funguje

Spoločnosť Grayscale Trust inštitúciám ponúka akcie, ktoré sú kryté kryptomenami. Každá akcia reprezentuje podiel na ich kryptomenovom fonde. Avšak má to jeden problém. Grayscale neumožňuje výmenu týchto podielov späť za kryptomeny.

Ako teda Grayscale funguje a prečo sa doteraz nikto nesťažoval? Nuž, všetko to prebieha nasledovne:

  1. Akreditovaný investor teda od Grayscalu nakúpi akcie kryté (napríklad) Bitcoinom
  2. Spoločnosť Grayscale na utŕžené peniaze na trhu nakúpi Bitcoiny
  3. Investor má povinnosť akcie minimálne šesť mesiacov držať
  4. Po šiestich mesiacoch väčšina investorov akcie predáva na voľnom trhu, kde ich nakupujú retailoví investori

A ďalej sa samozrejme podiely Grayscale Trustu obchodujú. I keď je zaujímavé, že tieto akcie “kryté kryptomenami” nikdy nemali presne hodnotu daných kryptomien. Bitcoin Trust sa po väčšinu histórie obchodoval podstatne vyššie. Napríklad v roku 2017 dosiahol jeden Grayscale Bitcoin (GBTC) cenu 40 000 dolárov! Teda dvojnásobok ceny reálneho Bitcoinu.

Grayscale Litecoin dosahuje ešte nezmyselnejšie ceny. Aktuálne sa podiely na Litecoin Truste obchodujú o tisícky percent vyššie, než samotný Litecoin.

Akcie GBTC klesli pod cenu Bitcoinu a v skutočnosti nemajú žiadnu hodnotu

Dokým trvalo toto cenové premium GBTC, tak bolo všetko v poriadku. Avšak takáto fraška sa nedá udržať večne. Krátko po tom, čo Bitcoin dosiahol aktuálne historické maximum (zn. pred 2,5 týždňami) nastal bod zlomu a GBTC akcie klesli pod cenu samotného Bitcoinu. Neexistuje spôsob, ako ich vymeniť za Bitcoin, takže napriek tomu, že sú kryté touto kryptomenou, ich hodnotu udáva trh.

A trh sa rozhodol, že GBTC je blbosť. Takže zatiaľ čo akreditovaní investori predávajú akcie nakúpené pred pol rokom, retail o nich už nemá záujem. Väčšina traderov sa presunula na nové kanadské ETF.

Chcete nakupovať Bitcoin, Ethereum, či ďalšie kryptomeny? Odporúčame urobiť to anonymne. Ale ak sa rozhodnete nakúpiť cez internet, odporúčame nájsť si bezpečnú a overenú zmenáreň, ktorá vás neokradne na skrytých poplatkoch, resp. vaše peniaze “nestratí” pri nejakom hacku.

My odporúčame používať burzu Binance, ktorá ponúka najlepšie služby na trhu a široký výber kryptomien. Vytvorte si účet na Binance cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky. 

Takto Grayscale Trust legálne okradne svojich zákazníkov

Inštitúcie, ktoré nakúpili akcie Grayscalu, nemajú kľúče ku svojim Bitcoinom. A teda žiadne Bitcoiny nevlastnia. Iste, zákon udáva, že Grayscale musí mať všetky akcie 100% kryté, no nikde sa nepíše, že má povinnosť vymeniť ich späť za BTC. Všetky kryptomeny, ktoré kúpila za peniaze svojich zákazníkov, si môže nechať.

Je iba otázkou času, než všetkým dôjde, že GBTC, GETH a ostatné podiely na Grayscale fondoch sú podvod a začnú ich hromadne predávať, aby získali späť aspoň časť peňazí. A Grayscale bude s radosťou skupovať svoje vlastné akcie pod cenou. Následne ich spáli a ostane jej čistý zisk v podobe kryptomien. GENIÁLNE! Ten, kto toto vymyslel, musí mať poriadne gule.

Grayscale Trust aktuálne vlastní viac takmer 700 000 BTC, milióny ETH a množstvo ďalších coinov. Toto je najdômyselnejší kryptomenový podvod histórie a čo je najlepšie, všetky tieto machinácie sú úplne legálne!

Myslíte si, že Grayscale Trust je sofistikovaný legálny podvod?

View Results

Loading ... Loading ...

Investície do Grayscale Trustu však nie sú jediný spôsob, ako inštitúcie prídu o peniaze:

Inštitucionálni investori zaplatia krvou za svoju chamtivosť – BTC elity s nimi poriadne vyj***ú

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
4 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Joseph

Připadá mi to jako praní špinavých peněz. Nevěřím, že by se tyto společnosti nechali jen tak okrádat

Spooner

A v čem je problém? Velké firmy používaly akcie Grayscale jako řešení zprostředkovaného nákupu “bitcoinu” (místo neexistujícího ETF) v době, kdy neměly vyřešeny ani právně-účetně-daňové otázky, ani způsob bezpečného uchovávání privátních klíčů. A za tuto službu ty firmy byly ochotné platit jisté premium nad cenu bitcoinu. Dnes již mají i jiné možnosti, navíc mají od Saylora podrobný návod, jak si bitcoin pořídit napřímo. Proto se situace obrátila a za Grayscale už nikdo nechce platit premium, ale naopak chce slevu za riziko, že nemá ty bitcoiny pod kontrolou, nevlastní privátní klíče. Pokud však Grayscale ví, že nepodvádí a dosahuje plného krytí akcií bitcoiny, tak je… Čítať ďalej

Napana

V Amerike a po celom svete tento podvod este zatial neodhalili, ale Jozko zo Starej Turej na to prisiel spoza pocitaca. A dokonca sam. Palec hore. 😀

roman

to mas ako vsetky tie veci okolo corony. Tajne sluzby Ciny ci Ruska , s mnoho milionovymi rozpoctami, spickovymi technologiami, sietou agentov po celom svete ktore buduju a udrziavaju 10rocia …… .nevedia zistit o Sorosovi ci Bill Gatesovi to o com nas pravidelne informuju rozni Jozkovia na facebookoch 🙂