Grayscale trust bitcoin institucie

Spoločnosť Grayscale Trust za posledné tri roky akumulovala obrovské množstvo Bitcoinov. Vo svojej správe má viac než 657 000 Bitcoinov. Investorom poskytuje spôsob, ako investovať do kryptomien, cez akcie svojich fondov. Tie môžu cez OTC trh nakupovať inštitucionálni investori za aktuálnu cenu. Po šiestich mesiacoch ich potom môžu predať na verejných burzách.

Akcie Grayscale fondov sa na burzách vždy obchodovali za cenové premium oproti cene Bitcoinu. V roku 201 toto premium dosahovalo až 50%, no časom klesalo a teraz prvýkrát v histórii padlo do záporných čísel. To znamená, že akcie Grayscale Bitcoin Trustu sa obchodujú pod cenou, napriek tomu, že sú kryté reálnymi BTC.

Môže vás zaujímať: Bitcoin za 1 milión dolárov? Toto sú dôvody, prečo to nemusí byť nereálne

Sľub a dôvera nestačí, ľudia chcú Bitcoin

Prepad do záporných čísel ukazuje slabý záujem retailových investorov o akcie Grayscale Trustu. To môže byť spôsobené aktuálnou korekciou kryptomien. Za posledný týždeň Bitcoin padol z historického maxima 58 300 dolárov na aktuálnych 47 000 USD.

Samotná korekcia však nezáujem o akcie Grayscalu určite nespôsobila. Ľudia by ich radi nakúpili, pod cenou, ak by existovala možnosť, ako ich vymeniť späť za BTC. Bohužiaľ, takýto mechanizmus neexistuje. A dôvera v regulovaný cenný papier očividne prestáva stačiť.

K téme: Gigant Grayscale zvažuje investíciu do týchto 23 altcoinov – Oplatí sa rýchlo ich kúpiť?

Grayscale má konkurenciu zo severu – Kanadský BTC ETF fond zaznamenal obrovský úspech

Nezáujem neakreditovaných investorov o akcie Grayscale Bitcoin Trustu je pravdepodobne spôsobený aj spustením prvého regulovaného BTC ETF fondu. Kanada v tomto ohľade predbehla USA, keď regulátori povolili TSX fond, ktorý sa na burzách začal obchodovať 18.2.2021. V priebehu prvého týždňa mal obrovský úspech a aktuálne už spravuje viac než 10 000 BTC v hodnote takmer pol miliardy dolárov.

Prepad akcií Grayscale Bitcoin Trustu pod cenu samotného Bitcoinu koreluje so spustením ETF fondu od Canadian Purpose Investments. Nemôžeme tvrdiť, že je to jediný dôvod, no ETF určite hralo veľkú rolu. Retailoví investori využili možnosť a prešli k investičnému aktívu, ktoré je možné vymeniť za fyzické Bitcoiny.

Chcete aj vy investovať do Bitcoinu? Nemusíte využívať rôzne ETF fondy a podobné finančné nástroje. Reálne mince môžete nakupovať napríklad na burze Binance, ktorá ponúka široký výber kryptomien. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance