litecoin velryba whale

Spoločnosť Grayscale Trust spravuje jedno z najväčších portfólií na svete. Má v ňom takmer 700 000 Bitcoinov, milióny ETH a aktuálne LTC za 285 miliónov dolárov. Grayscale Litecoin trust má na burzách obrovský úspech. Záujem o podiely kryté Litecoinami je naozaj neuveriteľný. Aktuálne sa obchodujú za 1800 premium oproti cene Litecoinu.

Viete že: Burza Coinbase drží ešte viac kryptomien, ako Grayscale. Vieme približné čísla!

Jeden podiel Grayscale Litecoin Trustu – LTCN, ktorý je krytý sumou 0,05 LTC ($10) na burze obchoduje za 319 dolárov! To je naozaj nezmyselne veľa. Túto cenu na LTCN platia retailoví obchodníci na verejnej burze, ktorí majú záujem o Litecoin, ale nechcú sa “patlať” s priamym nákupom a uchovávaním mincí.

Cena LTCN podielu (oranžová) a premium oproti samotnému Litecoinu copy
Cena LTCN podielu (oranžová) a premium oproti samotnému Litecoinu copy

Prečo ceny Grayscale Trustu výrazne fluktuujú oproti podkladovým aktívam?

Grayscale totiž podiely priamo predáva iba akreditovaným investorom. Tí ich samozrejme majú šancu nakúpiť za trhovú cenu, avšak len pod podmienkou, že ich budú minimálne pol roka držať. Potom ich môžu predať na verejných burzách.

O záujme investorov o Litecoin svedčí aj hromadné skupovanie mincí od minerov. Grayscale vo februári kúpil 174 000 LTC, čo je 80% všetkých vyťažených mincí

Problém je v tom, že neexistuje spôsob, ako podiely Grayscale trustu vymeniť späť za kryptomeny. Sú síce reálne kryté, no prístup k nim nikto nemá. Ceny podielov na burzách tak oproti hodnote kryptomien výrazne kolísajú.

Akcie Grayscale Bitcoin Trustu sa momentálne dokonca predávajú s miernou zľavou! Investorom už asi došlo, že pokiaľ sa nedajú vymeniť za podkladové aktívum (teda Bitcoin), tak v podstate nemajú žiadnu hodnotu.

Viac sa o problémoch s podielmi Grayscale trustu dočítate v našom článku:

Akcie Grayscale Bitcoin Trustu prvýkrát padli pod cenu! Nedajú sa totiž vymeniť za BTC

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance