Obľúbený reťazec na Slovensku nadobro zatvára svoje brány. Od tohto dátumu v ňom nenakúpite

  • Už čoskoro sa Slováci rozlúčia s obľúbenými potravinami
  • Niektoré pobočky sa zmenia na Tesco expres
Ekonomika Obľúbený reťazec na Slovensku nadobro zatvára svoje brány
Obľúbený reťazec na Slovensku nadobro zatvára svoje brány. Zdroj: Shutterstock.com/Maddie Red
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Portál tvnoviny.sk informuje o tom, že reťazec Žabka na Slovensku definitívne končí. Tieto predajne sa pretransformujú na Tesco expres, pričom stať by sa tak malo už do polovice marca.

O pláne Tesca sa vedelo už od konca roka 2023, kedy ho oznámil verejnosti. Na Slovensku fungovalo 29 predajní Žabka. 15 z nich sa premení na Tesco expres a ostatné svoje brány nadobro zatvoria.

Martin Kuruc, generálny riaditeľ Tesca na Slovensku, uviedol, že cieľom reťazca je sústrediť sa na rast značky Tesco prostredníctvom expres predajní, supermarketov a hypermarketov. Výnimkou nie je ani online ponuka.

„V súlade s týmto zameraním sme sa rozhodli premeniť väčšinu obchodov nášho franchisingu Žabka na obchody Tesco expres,” vysvetlil.

Vzhľadom na to, že transformácia prebehne do 15. marca 2024, predajne Žabka budú otvorené do konca februára 2024.

Nakupujete v potravinách Žabka?

Loading ... Loading ...

Dôvody sú jasné

Na konci minulého roku Tesco oznámilo ukončenie spolupráce s franchisingovou sieťou Žabka. Hlavným dôvodom boli finančné ťažkosti, keďže sieť neustále zaznamenávala rastúce straty. Spoločnosť vtedy informovala, že väčšinu predajní pretransformuje na Tesco Express.

Mária Zerzanová, PR manažérka slovenského Tesca, uviedla: „Na Slovensku máme viacročný plán otvárania nových predajní a súčasne rozširujeme aj online ponuku nakupovania, aby sme boli dostupní pre ešte viac slovenských zákazníkov.”

Prvá predajňa Žabka bola otvorená v septembri 2020 v bratislavskom Ružinove s otváracími hodinami od skorého rána do nočných hodín sedem dní v týždni. K koncu roku 2023 bolo na Slovensku otvorených 29 predajní Žabka, hlavne na západe krajiny.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Supermoderná predajňa prekvapila Slovákov

Dňa 9. novembra otvoril obľúbený potravinový reťazec COOP Jednota Krupina svoj 53. supermarket na Novohradskej ulici vo Veľkom Krtíši, ako informuje vo svojom tlačovom vyhlásení. Nový obchod, umiestnený v priestoroch bývalých potravín, poskytuje obyvateľom Veľkého Krtíša a okolia nové možnosti pre pohodlný a moderný nákup.

Supermarket výrazne zväčšil svoje rozloženie po rozšírení pôvodnej predajne o priestory bývalého stravovacieho zariadenia a prístavbu prekrytej terasy. S aktuálnou predajnou plochou 311 m2 zákazníkom poskytuje o 40 % viac priestoru na nákupy. Nielenže predajňa disponuje rozšíreným priestorom, ale aj moderným a ekologicky šetrným interiérom.

Po komplexnej rekonštrukcii priestorov, ktorá zahŕňala výmenu podláh, stropov a osvetlenia, môžu zákazníci očakávať komfortný nákup. Nový bezbariérový vstup zvyšuje mobilitu a prispôsobuje sa potrebám všetkých zákazníkov.

Supermarket je vybavený moderným zariadením a interiérovým rádiom s ponukou slovenskej hudby. Okrem toho sú zálohomaty pre výkup sklenených fliaš, plechoviek a PET fliaš súčasťou novej prevádzky.

Mohlo by vás zaujímať: Skvelá správa pre vodičov: Tento doklad vám čoskoro postačí len v digitálnej forme

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.