O blockchain technológiu sa zaujímajú veľké firmy čoraz viac

Analýzy Blockchain láka aj veľkých hráčov
Blockchain láka aj veľkých hráčov. Zdroj: shutterstock.com/Sashkin
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Nedávne štúdie naznačili, že blockchain je čoraz viac populárnejší vo veľkých priemyselných odvetviach. Podľa výskumu, ktorý publikoval Juniper House spoločnosti Fintech, sa úroveň záujmu z veľkých podnikov zvýšila z 11 % na 65 %. Respondenti z prieskumu zvažujú alebo sa aktívne zapájajú do zavedenia blockchainu, zatiaľ čo podobný prieskum uskutočnený v minulom roku ukázal len 54 % záujem o blockchain.

O platbách sa hovorí približne v 15 %

Bolo vysvetlené, že len “15% navrhovaných blockchain riešení sa vzťahovalo na platby”. To je v porovnaní so štatistikou 34% oproti minulému roku veľký rozdiel. Zdá sa, že existuje výrazný záujem o príležitosti v rôznych oblastiach vrátane logistiky, autentifikácie a inteligentných zmlúv.

Ethereum a dapps

Závery z prieskumu zistili, že Ethereum je najpopulárnejšia blockchain platforma pre priemysel. Štúdie dokazujú, že takmer 50% skúmaných spoločností zvažuje použitie Etherea v ich blockchainových projektoch. Juniper zdôraznil skutočnosť, že sieťová štandardizácia tokenu umožnila vytvorenie ekosystému DApps , ktorý je pre firmy veľmi dôležitý ako základný pilier, na ktorom môžu spoločnosti ďalej stavať.

Taktiež zaujímavé zistenie v prieskume je, že spoločnosti, ktoré už vložili viac ako 100 000 USD do technológie blockchain, sú ochotné minúť na vývoj tejto technológie viac. Spoločnosti vidia v tomto odvetví stále obrovský potenciál. Samotná technológia im môže v budúcnosti priniesť veľký náskok pred konkurenciou.

Všetko potrebuje svoj čas

Výsledky ukazujú, že je potrebné, aby tak spoločnosti začali spájať nové systémy spolu  so staršími systémami, aby kompenzovali akékoľvek problémy, ktoré môžu vzniknúť v prípade poruchy systému. Na toto všetko sa spotrebováva veľké množstvo peňazí, času a samotného vývoja. Technologický gigant ako IBM však dáva prednosť blockchainovým riešeniam a výrazne tak podporuje tento sektor. Zároveň tým ukazuje jasný trend kam sa uberá technologické odvetvie.

Zdroj:
cointelegraph.com

Čo čítať ďalej ?

[Správy] Krypto kapitalizácia sa zvýši na 80 biliónov USD • Coinbase pokračuje v expanzii…

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.