Ethereum má nový štandard ERC777 – Čo by ste mali o ňom vedieť

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Väčšina tých ktorí sa zaujímajú o kryptomeny sa už stretli so štandardom ERC20, platným pre blockchain Ethereuma. Ale len veľmi málo ľudí vie o novom vylepšenom štandarde ERC777. ERC (Ethereum Request for Comments) obecne opisuje určitý súbor protokolov, vytvorených pre implementáciu na blockchaine Etherea.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

ERC 20 má veľa predností, ale má ja svoje nedostatky

Zatiaľ čo štandard ERC20 pomohol hladkému priebehu mnohých blockchain projektov a to najmä počiatočných ponúk mincí (ICO), má aj svoje obmedzenia. Niektoré smart kontrakty nepodporujú každý druh tokenu. Takže ak odošlete token ERC20 na smart kontrakt, ktorý nepodporuje tento základný protokol, váš token bude navždy uzamknutý. Často sa tiež stáva, že pri tokenoch ERC20 musia používatelia vykonať dve transakcie, aby mohli komunikovať so smart kontraktmi.

Môže vás zaujímať: Všetko, čo potrebujete vedieť o Ethereu a škálovaní: Sharding, Casper a Plazma

Vznikol nový štandard ERC777

Z vyššie uvedených dôvodov vznikol nový vylepšený štandard, ktorý je plne kompatibilný s ERC20. Zachováva pritom silné stránky ERC20 a odstraňuje niekoľko problémov, ktoré mal starší ECR20. Je to ako prechod zo starého flip telefónu na najnovší smartphone. Pôvodné funkcie ostanú zachované a naviac dostanete rozšírenú funkcionalitu a znížené obmedzenia.

Aké výhody prináša ERC777?

Odstraňuje trecie plochy v blockchaine

Po prvé, u  ERC20 musí byť najskôr schválený smart kontrakt a až potom môže byť  požadovaná funkčnosť v kontexte smart kontraktu. V takýchto prípadoch pribudne druhý poplatok a vznikne oneskorenie. Toto nie je práve najefektívnejší spôsob prenosu kryptomien, alebo interakcie s blockchainom.

Použitie ERC777 odstraňuje problémy so zdvojenými transakciami. Inými slovami, pokročilé transakcie, ako napríklad výmena jedného tokenu za iný, sa môžu uskutočniť v jednej transakcii namiesto dvoch, čo je pre používateľov lacnejšie a rýchlejšie.

Prečítajte si tiež: VeChain v sobotu – 30.6.2018 – spustí vlastný MainNet

Umožňuje odosielať údaje o transakciách

ERC777 môže odosielať údaje o transakciách podobne ako v súčasnosti. Avšak funkcionalita modulu ERC777 môže uľahčiť interakciu medzi všetkými typmi aplikácií s využitím kryptomien v kontexte smart kontraktov, digitálnej identity a decentralizovaného ukladania. Vývojová blockchain platforma založená na tomto štandarde má potenciál na odomknutie ďalšej vlny aplikácií, produktov a služieb, ktoré zmenia pravidlá hry, na decentralizovanom webe.

Znižuje pravdepodobnosť náhodnej straty kryptomien

Jedna z výhod ktorú má ERC777 je to, že môže pomôcť predchádzať zbytočnej strate kryptomien, s čím sa už ekosystém Etherea v minulosti stretol. Je to preto, že adresa, ktorá je kompatibilná so systémom ERC777 (a ERC 820), dokáže odmietnuť určité typy prichádzajúcich tokenových transakcií. Napríklad tie, ktoré môžu pochádzať z adresy, ktorá je uvedená na čiernej listine. Nové typy funkcií umožňujú začať riešiť zákony a reštrikcie od Know Your Customer (KYC) and Anti-Money Laundering (AML), ktoré by mohli vstúpiť do hry.

ERC777 je spätne kompatibilný

Ako bolo uvedené v úvode, ERC777 je spätne kompatibilný so všetkými aplikáciami, ktoré sú kompatibilné s ERC20. To znamená, že môže fungovať ako upgrade predchádzajúceho štandardu. Medzi tieto aplikácie patria EtherDelta, IDEX, 0x a ďalšie.

Záver

ERC777 je tu na to, aby všetkým pomohol zlepšiť skúsenosti s kryptomenami a uľahčil masové prijatie digitálnych mien. Uvidíme teda, ako aplikácie postavené na novom štandarde posunú kryptoenvironment vpred.

Pozrite si naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroj: https://cryptoslate.com/

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.