Nový francúzsky zákon umožňuje poisťovniam ponúkať investície do kryptomien

BITmarkets BITmarkets

Francúzske poisťovne môžu po zavedení nového zákona investovať do kryptomien.

Podľa miestnej tlačovej agentúry Les Echos prijalo Národné zhromaždenie (National Assembly) návrh nového zákona. Jeho cieľom je stimulovať rozvoj miestnych podnikov, vrátane presmerovania úspor zo súkromných osôb na podniky. Podľa agentúry Reuters bolo 147 hlasov za a 50 proti.

Kryptomenové životné poistenie

Zákon známy ako „Plan d’action pour la croissance a la engineering des entreprises” (Pacte), údajne umožňuje poskytovateľom životného poistenia investovať do tokenov a kryptomien bez toho, aby bola výška investícií obmedzená.

Zákon zmieneným firmám umožňuje investovať do kryptografických služieb prostredníctvom špecializovaných fondov a umožňuje im ponúkať životné poistenie súvisiace s kryptomenami. Nové opatrenie bude mať dopad aj na investičné fondy.

Krypto iniciatíva nebola hlavným cieľom, ale je tu

Joel Giraud, námestník a manažér pre rozpočet strany Emmanuela Macrona, La République En Marche, túto správu potvrdil a vyhlásil, že nová krypto iniciatíva „nebola hlavným cieľom Pacte”. Projekt sa týka predovšetkým privatizačného procesu, vrátane predaja štátnych podielov v skupine letísk ADP s cieľom získať peniaze na nový inovačný fond. 

Záver

Skvelá správa, nemyslíte? Dúfajme, že všetko vo Francúzsku prebehne hladko, a možno sa aj k nám raz dostane životné poistenie, ktoré by malo zmysel 🙂

Čo čítať ďalej?

Volume na tradičných burzách kleslo na minimum – Bitcoin Futures stále nadpriemerné

Zdroj:
fxstreet.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.