Lightning Network je technológia, ktorá umožní instantné platby Bitcoinu za minimálne poplatky. Ide o riešenie druhej vrstvy, ktoré má odľahčiť samotný blockchain tým, že spojí množstvo malých transakcií do jednej veľkej. Platobné kanály Lightning Network však stále nie sú dokonalé. v LND 0.10  implementácii Lightning Nodu bola objavená kritická bezpečnostná diera.

Môže vás zaujímať: Americká vláda ponúka $625 000 za hacknutie Lightning Network

Riešenie už existuje, detaily sa dozvieme o 11 dní

Lightning vývojár Conner Fromknecht, šéf kryptografického inžinierstva spoločnosti Lightning Labs, povedal:

“Nemáme dôvod domnievať sa že táto chyba bola zneužitá hackermi, no urgujeme komunitu, aby okamžite aktualizovala svoje uzly na verziu LND 0.11.0”

Nová verzia vyšla 1. októbra, teda deväť dní pred odhalením tejto chyby, no nie všetky uzly na ňu prešli. Majú ešte 11 dní čas. Fromknecht totiž všetky detaily bezpečnostnej diery odhalí 20. októbra.

Nejde o jedinú chybu s Lightning Netwokg. Nezávislý vývojár Joost Jager nedávno odhalil kritický problém Wumbo kanálov, ktoré umožňujú posielať neobmedzené platby. Tieto kanály je možné relatívne ľahko preťažiť a vyradiť aj na dva týždne.

Viac sa dočítate v našom článku:

Bitcoin vývojár odhalil najväčší problém s Lightning Network

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance