Touto chorobou sa v roku 2020 nakazilo viac ľudí, ako koronavirusom

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

„Nebudem počúvať tých, ktorí vzlykajú a sťažujú sa, pretože táto choroba je nákazlivá.” Tento článok začína trochu netradične, citátom. Je z knihy Najväčší obchodník na svete, ktorú napísal Og Mandino. O príbehu tohto autora si prečítate viac v ďalšom diele nášho nepravidelného cyklu o osobnostiach. Teraz už však prikročme k tomu, čo je témou tohto článku. Tentokrát bude reč o negativizme. Dozviete sa, čím nám škodí a ako s ním skoncovať.

Ako myslíš, tak bude

Sú ľudia, ktorí akoby sa radi stále na niečo sťažovali. Ako vystihuje citát v úvode, je to v podstate choroba, ktorá je navyše nákazlivá, podobne ako napríklad chrípka. Nie je smrteľná, ale môže vám pomerne dosť otravovať život. Preto je dobre, ak si to dokážeme uvedomiť včas. Potom je totiž možné sa tomu snažiť predísť, alebo to zmeniť, ak vás tento zlozvyk už ovláda.

Netvrdím, že je niečo zlé na tom, keď si človek zanadáva. Potlačovať emócie zrejme tiež nie je správna cesta, ktorá vám zaistí mentálnu silu a zdravie, ktoré si určite všetci prajeme. Ide o to, že neustála negatívna nálada je naozaj škodlivý emočný stav, ktorý je nebezpečný ako svojmu nositeľovi, tak aj jeho okoliu.

Dovoľte mi krátku vsuvku

S týmto typom myslenia som sa stretol nejedenkrát. Tiež som mal tú česť, všimnúť si ho na sebe samom. Je pomerne zložité s tým bojovať, dokým si človek neuvedomí, že vlastne sám sebe škodí. Inokedy sa dostanete do spoločnosti ľudí, ktorí sú negativizmom natoľko zasiahnutí, že im začína slúžiť ako určitý prostriedok k vzájomnému „zbližovaniu” a socializácii. Každý konformný jedinec, ktorý k nim zavíta, je potom ľahkou korisťou ich negativizmu.

Čomu prikladáme pozornosť, to rastie

Ak sa dostanete do spoločnosti ľudí, ktorých najčastejšou témou na rozhovor je niečo zlé, bude zrejme lepšie ju vo vlastnom záujme opustiť, než sa nechať ich neustálymi sťažnosťami, ohováraním či šomraním otráviť.

V negativistickom móde sa človek často necíti dobre. Ešte horšie však je, že tých vecí, ktoré takú osobu iritujú, neubúda. Keď človek raz začne opakovane venovať pozornosť tomu, čo mu vadí, bude mať stále dôvod k negatívnym reakciám, hnevu, nadávkam a pod.

Akoby to svojou pozornosťou živil. Akonáhle sa na to zameria, zrazu to vidí všade a stále. Ak pochopíte, že keď budete chcieť, bude tu neustále dostatok toho, na čo sa dá nadávať, dôjde vám, že to nemá cenu. Je omnoho lepšie venovať pozornosť tomu, čo vás baví a sústrediť sa na svoje sny a ciele, než nadávať na to, čo všetko okolo je zle.

Preč s negativizmom!

Sme kryptokomunita a všetci sme na jednej lodi. V poslednej dobe táto loď vzdoruje silnej búrke. Nachádzame sa v downtrende. Som presvedčený, že je našou úlohou vás v tejto dobe podržať, podporiť či povzbudiť. Dodať vám nádej a inšpirovať k niečomu, čo má nejaký zmysel. Alebo vám aspoň trochu zdvihnúť náladu.

Ak tento článok pomôže len jednému z vás, bude to pre mňa úspech. Nemôžeme predsa riešiť iba prepady a krv, hoci našich čitateľov tieto článku veľmi zaujímajú. Ak to berieš vážne, sú pre teba kryptomeny a celá tá technológia okolo toho niečím, čo zmení svet. Ale svet môžeš zmeniť aj ty sám, prinajmenšom ten svoj. A to tým, ako myslíš, pretože ako myslíš, tak bude, a na čo myslíš, to si priťahuješ do svojho sveta. Je iba na tebe, aké myšlienky si zvolíš.

Dovoľujeme si vám ponúknuť:

[Osobnosť] Henry Ford – 10 najlepších motivačných citátov Henryho Forda

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Kytka.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.