Neodmietate peniaze? /1. časť

Novinky Neodmietate peniaze?
Neodmietate peniaze? Zdroj: shutterstock.com/Dean Drobot
BitmarketsBitmarkets

Možno si teraz hovoríte, čo je to za hlúposť. Kto by ich odmietal? Predsa to niektorí ľudia skutočne, vedome či nevedome, robia. V tomto článku sa budeme venovať tomu, prečo to robia a (v druhej časti) prečo by to robiť nemali.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísal Kytka.

Upozorňujem, že tu nebudem rozlišovať medzi klasickými fiat peniazmi a kryptomenami. Ak odmietate fiat peniaze a chceli by ste žiť iba na bitcoine či altcoinoch, tak vám na to nebudem nič hovoriť. Na rozdiel od aktuálneho postoja niektorých inštitúcií sa ja osobne domnievam, že kryptomeny peniazmi sú. Či mám pravdu ukáže až čas.

Prečo by niekto odmietal peniaze

Jedna z častých príčin odmietania peňazí je, že sme sa to v detstve naučili od rodičov či iných osôb v našom okolí, ktorí na nás majú vplyv. Niektorí ľudia často hovoria, že peniaze nie sú dôležité, že na nich nezáleží, alebo dokonca že jich k životu nie je potreba. To možno kedysi dávno skutočne platilo, ale dnes to v žiadnom prípade neplatí. Moja prababička, podľa rozprávania starších členov rodiny, hovorila túto vetu:

„Narodila som sa chudobná a chudobná tiež umriem.”

Máte alebo ste mali vo svojom okolí niekoho, kto hovoril podobne? Pokiaľ áno, možno ste počuli argumenty typu dôležitejší je charakter, peniaze si do hrobu nevezmeš, kto nekradne, ten nikdy nezbohatne a podobne.

Dobrí ľudia

Množstvo naozaj veľmi dobrých ľudí a skvelých osobností bohužiaľ odmieta peniaze. Tvrdia, že sú pre nich dôležitejšie iné veci, poukazujú na chronických lakomcov a vydriduchov a sami sa často až hrozia peňazí. Vlastne ich chápem. Keď pomyslíte koľko škody niektorí ľudia okolo seba v honbe za peniazmi napáchali, tak nie je divu, že to vyvoláva odpor predovšetkým u dobrých ľudí. Predovšetkým pre vás som sa rozhodol napísať tento článok.

Dôvody a výhovorky

Dôvodov pre odmietanie peňazí môže byť samozrejme celá rada. Niekto je treba spokojný chudobný. Vedome sa tak rozhodol a vie čo robí. Chce zasvätiť život vyšším cieľom (napr. náboženstvo), alebo chce mať jednoducho kľud. Nezaujíma ho, čo si o tom myslia ostatní. Pokiaľ mu to tak vyhovuje a je šťastný, tak prečo nie.

Ďaleko častejšia je však lenivosť, strach z neúspechu a neúprimnosť k sebe samému. Zmeniť svoje myšlienky a začať vedome pracovať na zvyšovaní príjmov a budovaní finančnej slobody je nepochybne ťažká a časovo náročná úloha, pri ktorej je potreba pevná vôľa a ochota zdravo riskovať. To je zrejme ten dôvod, prečo veľa ľudí radšej volí zostať tam, kde sú.

Takýto ľudia často klamú sami seba i svoje okolie, boja sa čo by na to povedali ich známi, keby neuspeli a nevedia sa rozhodnúť. Často sa na niečo vyhovoria a vám povedia, že na svete sú predsa dôležitejšie veci, než peniaze. To je nepochybne pravda, ale nie je to celá pravda.

Pokračovanie v druhej časti.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Kvakomat PC bannerKvakomat mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.