Dynamika Bitcoinu naberá na sile
Dynamika Bitcoinu naberá na sile. Zdroj: Shutterstock, vchal

Za posledné dni sme svedkami výrazného zotavenia na trhu s kryptomenami. Dynamika, ktorá je na strane Bitcoinu, ukazuje silné prijatie zo strany investorov. Zaujímavým faktom je, že aktuálne existuje viac kryptomenových adries, ktoré majú kladný zostatok, ako kedykoľvek predtým.

Počet nenulových adries Bitcoinu na ATH

Štatistiky v sieti Bitcoinu, ktoré boli mapované do februára, naznačujú veľmi silný pozitívny sentiment. Počet adries, ktoré disponujú kladným zostatkom BTC, totiž dosiahol historické maximum 40 276 163. Výraznejší rast pritom začal začiatkom tohto roka.

Ďalším dôležitým ukazovateľom je, že sa tieto adresy stále častejšie orientujú na tzv. hodl. Populárna analytická spoločnosť Glassnode priniesla údaje, podľa ktorých je množstvo ponuky bitcoinov v obehu na štvrťročnom maxime, teda na úrovni približne 2,8 milióna BTC. Pomerne náhly rast ponuky BTC bol naposledy zaznamenaný pred 3 až 5 rokmi, najmä v období silného býčieho trhu v roku 2018.

Celková ponuka BTC s poslednou aktivitou pred 3 až 5 rokmi
Celková ponuka BTC s poslednou aktivitou pred 3 až 5 rokmi. Zdroj: Glassnode

Prečítaj si tiež: Bitcoin prerazil silnú rezistenciu a začal strmo rásť – čo očakávať?

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Spoločnosť Glassnode taktiež uviedla, že zo všetkých nenulových adries je až 817 445 takých, ktoré disponujú minimálnym zostatkom 1 BTC. Podľa spoločnosti FSInsight sme svedkami ďalších pozoruhodných ukazovateľov. Až 75 % ponuky BTC v obehu je nelikvidných, pretože dlhší čas nezaznamenali žiadny pohyb. Situácia na trhu je podľa tejto spoločnosti ako „sud s pušným prachom“, ktorý môže kedykoľvek po väčších nákupoch na trhu vybuchnúť.