Bitcoin siet nove maximum sledovat

Trh s kryptomenami za uplynulý týždeň zaznamenal výrazný pokles. Bitcoin z prvo-septembrového high 12 050 $ klesol pod 10 000 $ a potvrdil tak bearish signály, ktoré trh vysielal v minulých týždňoch. Cena Bitcoinu aktuálne konsoliduje v pätciferných číslach, no mnohí traderi očakávajú ďalšie prepady. Minimálne na 9600-9700 dolárov, aby sa vyplnil CME GAP a otestoval kľúčový júlový support.

Prečítajte si viac: Tlak medveďov silnie a analytici očakávajú prepad na 9600 $

Týždeň nám uzavrel v červených číslach a tieto tri fundamenty by ste mali rozhodne sledovať v najbližších siedmich dňoch.

DXY dollar currency index na vzostupe

Fed nedávno oznámil, že inflácia doláru bude v roku 2020 vyššia, než obvykle a DXY index na to zareagoval významným poklesom. Tento index sleduje hodnotu dolára voči ďalším fiat menám a vyjadruje jeho relatívnu silu.

DXY - Dollar currency index
z DXY – Dollar currency index

DXY však v uplynulom týždni predviedol krásnu otočku a začal stúpať. Hodnota dolára voči menám ďalších suverénnych štátov teda po niekoľkých mesiacoch začala stúpať a investori začali sťahovať peniaze zo všetkých trhov. Vo výsledku tak padali akcie, zlato, aj kryptomeny.

V trhu s kryptomenami je teraz veľa inštitucionálnych dolárov. Títo investori však fungujú inak, než bežný kryptomenový obchodník. Miliardy dolárov, ktoré do trhu za posledné mesiace napumpovali, teraz so ziskom vyberajú do posilňujúceho dolára. Sledujte DXY index a nenechajte sa prekvapiť ďalšími prepadmi.

Môže vás zaujímať: 3 dôvody, prečo včera Bitcoin dumpol pod 10 000 $

CME gap na 10 600 $

Zatiaľ čo CME gap na 9700 $ ťahá Bitcoin dole, cez víkend vznikol ďalší medzi hladinami 10 430 – 10 615 $. Sily sú teda vyrovnané a je takmer isté, že Bitcoin eventuálne vyplní obe medzery. Pravdepodobne už v priebehu budúceho týždňa.

CME Bitcoin futures - gapy na grafe
CME Bitcoin futures – gapy na grafe

Sledujte teda prípadné bullish pohyby, pretože sa možno chystá vlnka hore na 10 600 $. Alebo Bitcoin najprv vyplní 9700 $ a následne bude pokračovať v bullrune?

Strach na trhu s kryptomenami

Po páde Bitcoinu sa na trhy vrátil strach. Fear & Greed index hlási najvyššie hodnoty za posledné dva mesiace a neistota narastá. Ide o kompletnú otočku oproti minulému týždňu, keď ešte všetci očakávali pokračovanie bullrunu.

Bitcoin Fear & Greed index
Bitcoin Fear & Greed index

F&G index sa vrátil na júlové hodnoty a aktuálne vykazuje 41/100. Nejde teda o žiadnu paniku, no strmý prepad z minulých dní keď sme ešte boli na 85/100 naznačuje, že sentiment na trhu sa môže veľmi ľahko ešte viac zhoršiť.

Nenechajte sa tým ovládnuť. Dajte si pozor na emócie a unáhlené rozhodnutia. Strach je nepriateľom každého tradera… rovnako aj chamtivosť.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance