Nemecko sa inšpirovalo Ruskom – blockchainová revolúcia postupuje

BITmarkets BITmarkets

Nemecká vláda oznámila, že do polovice roka 2019 zverejní blockchainovú stratégiu, ktorá vychádza z rozhodnutia iných krajín, ako je Rusko. Zavedie jasné nariadenie o platnosti a stave kryptomien. 

Vláda vydala dokument, ktorý načrtol ich zámery pre rozvíjajúcu sa triedu digitálnych aktív. Nemecké ministerstvo financií, ministerstvo hospodárstva a energetiky majú záujem vytvoriť regulačný rámec pre krypotmeny, prispejú ale aj ďalšie oddelenia.

Vláda sa s kryptofirmami zoznamuje

Agentúra Reuters uviedla, že nemecká vláda je v kontakte s kryptospoločnosťami a s priemyselnými skupinami, ktoré sa môžu stať potenciálnymi partnermi v rozvíjajúcom sa priemysle.

Správa uvádza:

PODĽA ZDROJOV BY SA TERAZ MALI VYZVAŤ SPOLOČNOSTI A PRIEMYSELNÉ SKUPINY, KTORÉ SA MÔŽU STAŤ PARTNERMI V PROCESE ZAVÁDZANIA BLOCKCHAINU V NAJVÄČŠEJ EURÓPSKEJ EKONOMIKE.

Nemecké firmy neotáľajú

Koncom januára 2019 druhá najväčšia burza v Nemecku, Börse Stuttgart Group, oznámila, že spustí kryptoburzu Bison. Taktiež aj nemecká devízová burza Eurex sa pripravuje na začatie futures spojených s kryptoaktívami.

Bison – prvá aplikácia od tradičnej burzy pre obchodovanie s kryptomenami

Záver

Veľakrát nenávidené regulácie sú pravdepodobne jedinou cestou, ako začleniť kryptofirmy do existujúcej infraštruktúry. Alebo si to nemyslíte? Napíšte nám svoj názor.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Zdroj: investinblockchain.com

 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.