Nemecké akcie po odmietnutí pomoci eurozóne dosahujú nový vrchol

Ekonomika Nemecké akcie dosahujú vrchol
Nemecké akcie dosahujú vrchol. Zdroj: shutterstock.com/Gumbariya
BitmarketsKvakomat mobil

Nedávno sme vás informovali o vyhranenej situácii medzi Európskou centrálnou bankou (ECB) a Nemeckom ohľadom pomoci krajinám eurozóny, ktoré ekonomicky nevydržali tlak pandémie. Ide hlavne o Taliansko, Španielsko a Francúzsko. Nemecko neodobrilo 2,3-biliónový plán na záchranu eurozóny a dalo ECB tri mesiace na prepracovanie návrhu pomoci. Súčasný plán totiž vraj ide proti nemeckej ústave.

Sledujte Kryptomagazin na facebooku a nenechajte si ujsť naše ekonomické spravodajstvo.

Európa sa potom dohodla na vytvorení podstatne menšieho 500-miliardového fondu na pomoc koronavirusom poškodeným ekonomikám. Tento vývoj udalostí je hlavne teraz, v čase krízy, kľúčový. Ak sa jednotlivé členské štáty nedohodnú, môže to skončiť až rozpadom eurozóny. To je však málo pravdepodobné.

Nemecké a americké akcie na novom vrchole

Často na tomto webe informujeme o vývoji na akciových trhoch. Niektoré americké akcie aj počas krízy krásne rastú vďaka manipuláciám zo strany Fedu. Cez nekonečné balíčky pomoci sa už do americkej ekonomiky dostali bilióny inflačných dolárov. Jedným zo zázrakov tejto krízy je jednoznačne firma Amazon:

Zázrak z USA – Prečo je Amazon počas ekonomickej krízy na historickom maxime?

Nemecko sa snaží nasledovať vzor z USA. Nemecké akcie narozdiel od tých európskych vytvorili celkom pekný UPtrend. Nemecký index DAX včera uzavrel na novom lokálnom maxime a naďalej sa drží v stúpajúcom kanáli.

Nemecké akcie tak aj počas krízy rastú a býkom sa už podarilo zmazať viac než polovicu marcového prepadu, čo je naozaj slušný výkon. Ostatné európske akciové indexy sú na tom o poznanie horšie. Index Europe 50 už niekoľko týždňov stagnuje a podľa slov nášho analytika je to “slabosť a beznádej

Väčšina analytikov si myslí, že akciové trhy si budú musieť prejsť ešte jedným poriadnym pádom, než sa vzchopia. Spôsobiť to môže čokoľvek. Druhá vlna pandémie koronavirusu alebo jeho nová, nepríjemnejšia a zmutovaná verzia…

Nemecko vstupuje do recesie – Viac ako 100 veľkých bánk účtuje negatívne úroky!

Kríza, v ktorej namiesto vzácnych kovov rastú akcie

Vo všeobecnosti platí, že počas krízy rastie hodnota vzácnych kovov a ďalších bezpečných investícií, v ktorých investori prečkávajú obdobia ekonomickej recesie. Počas tejto krízy však vďaka masívnym manipuláciám zo strany centrálnych bánk akciové trhy aj naďalej rastú.

Súčasná monetárna politika centrálnych bánk je známa ako Quantitative Easing (QE – v prípade Fedu momentálne Unlimited QE). Ide v podstate o spôsob, ako stimulovať rast ekonomiky tlačením inflačných peňazí. Podporuje nízke úroky v bankách a zadlžovanie, čím sa do obehu dostávajú nové peniaze a teoreticky to podporuje produktivitu.

Zopakuje sa rok 1933? – Vlády môžu zakázať držanie zlata a nanútiť nám slabnúce štátne meny!

Na skutočný dôvod, prečo centrálne banky zaviedli QE, sme však prišli až počas tejto ekonomickej krízy. Ide totiž o skvelý spôsob, ako presunúť hodnotu preč od obyčajných pracujúcich ľudí. FED si od začiatku krízy vytlačil už viac než 7000 miliárd dolárov. Veľké percento týchto peňazí išlo ostatným bankám, aby dodali likviditu do trhu. Časť bola investovaná priamo do najväčších amerických konglomerátov, ktoré najviac ovplyvňujú hodnotu indexov.

To sa však nedeje iba v USA, ale v menšej miere aj v EÚ, Veľkej Británii, Japonsku či Južnej Kórei.

Chcete vedieť, ako to funguje v praxi? Na reálnych príkladoch z tejto krízy sme mechanizmus okrádania pracujúcich ľudí vysvetlili v druhom dieli nášho seriálu o krízach. A tak bohatí ďalej bohatnú a my chudobní kvôli inflácii prichádzame o úspory.

https://kryptomagazin.sk/skvely-tyzden-pre-akcie-sledujte-s-nami-okradanie-celeho-sveta-v-priamom-prenose/

Okazio PCFreedum fighter mobil