Zlodejina! EÚ fond pre pandémiou zničené ekonomiky je iba ďalší skrytý podvod

1

Čítali ste môj včerajší článok ohľadom vyjadrenia Jeroma Powella, kde som zároveň rozobral aj to, ako funguje kvantitatívne uvoľňovanie (QE) v praxi? Ak nie, tak kliknite na link a čítajte, pretože je to pre dnešok viac ako aktuálne. Pravdepodobne mnohým z vás neunikla správa, že Merkelová s Macronom sa dohodli na vytvorení EÚ fondu. Z neho by išli peniaze na pomoc jednotlivým ekonomikám postihnutých covidom. Nielenže ten plán znie ako retro správa z 80. rokov o socialistickom RVHP, ale ešte k tomu z toho ide úplná hrôza, pretože fond by mal mať hodnotu viac ako 500 miliárd eur.

Kde sa tie peniaze vezmú?

Ako by mal tento fond presne fungovať a odkiaľ sa vezmú tie peniaze, tak to sa určite nikde nedozviete. To predsa nie je dôležité. Hlavne, že je v EÚ solidarita a také tie floskuly, aby sa tým skrylo, že obyvateľov krajín eurozóny chce niekto škaredo okradnúť. Z toho, čo bolo na nete dostupné, pravdepodobne pôjde o fond, ktorý bude emitovať dlhopisy. Tie potom súkromné banky vykúpia. No, a od nich to zase vykúpi Európska centrálna banka, a to za „vytlačené“ peniaze.

fond, Zlodejina! EÚ fond pre pandémiou zničené ekonomiky je iba ďalší skrytý podvod
Zdroj: bbc.com

Chcete sa ochrániť pred masívnou infláciou, ktorá nás čaká v najbližších rokoch? Pripravili sme pre vás porovnanie drahých kovov. Divokou kartou v tejto kríze sú kryptomeny. Tu sú tri digitálne mince (okrem Bitcoinu), ktoré stoja za zváženie.

Zo vzduchu sa teda postupne vytvorí 500 miliárd EUR. To samozrejme spôsobí inflačný tlak a všetky ekonomiky, ktoré majú ako hlavnú menu euro, si to tvrdo zaplatia. Určite, zaplatia to všetky krajiny EÚ, pretože predsa len do rozpočtu prispievame všetci. Takže to žiadna pomoc nie je, ale posledná snaha zachrániť Grécko, Taliansko a Španielsko pred krachom a krízu s covidom využiť ako zámienku na okradnutie ďalších.

Mnoho ekonómov dlhodobo špekulovalo nad tým, že prvá veľká kríza EÚ ako inštitúciu zmetie a už to možno začína. No, a krok v podobe akéhosi fondu považujem za úplné zúfalstvo, ako urobiť z ľudí hlupákov. Predovšetkým je to potvrdenie toho, že tento spolok, ktorý začínal ako EHS, čoskoro tvrdo spadne na zem a už nevstane.

Ako 50 rokov okrádať celý svet? – Príbeh o tom, prečo sme stále chudobní

Záver

Keď som si prečítal sociálne médiá, rôzne spravodajské servery, tak som len užasol, ako nikto vlastne nechápe, o čo tu vlastne ide. Nielenže to masy ľudí podporujú, ale najrôznejšie mainstreamové médiá tomu pritakávajú. Všade človek číta len ideologické floskuly, ako musíme byť solidárni a nikto nerieši, ako presne to bude fungovať a kto to celé zaplatí.

Alebo systém zase raz okradne ľudí a tí istí ľudia sa pri tom budú usmievať a tlieskať tomu. Ako hovorieval jeden môj prednášajúci z makroekonómie, aj keď je po politikovi potopa, tak si rovnako môže povedať „job well done“, pretože ľudia mu ešte za zle urobené kroky zatlieskajú a dajú mu hlas. Hlavne si z toho zoberte ponaučenie. Pretože keď vám niekto niečo na oko dá, tak vám to najpravdepodobnejšie predtým zobral a vrátil to ešte viac znehodnotené.

V USA je to však ešte horšie! Spojené štáty svojím dolárom podobným spôsobom okrádajú celý svet. Každá centrálna banka totiž ako rezervu vlastní práve doláre. Medzinárodný obchod taktiež stoji na dolároch.

EÚ si vytlačí 500 miliárd, no FED už vytlačil 7 biliónov! A bude v tom pokračovať.

Jerome Powell priznáva, že už iba FED nakupuje dlhopisy americkej vlády – Je to problém?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Jaroslav Jarolím.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
T-rex

To je ekonomická stranka, pretlacaju sa aj ine chore veci a nemyslim tym len zakrivenie uhoriek. Napr. semena a plodiny, ktore budete moct pestovať, nekontrolovatelne vpustanie migrantov „pachajucich same dobro“ do EU za podpory americkych mimovladok, ktore sa permanentne v mediach vydavaju za expertov na všetko (teda aspon v SR), pričom my ako novopristupujúci clenovia sme mali od 2004, 7 rocne prechodne obdobia ked sme chceli ist pracovat na „vysneny zapad“. Nasa extra prozapadna vlada v čase recesie a moznej krizy, slubuje ze dodrzi vydavky na zbrojenie 2%HDP(nase zakazky sa skrtaju ale americke nie), co su mimochodom cca 2mld. €,… Čítať ďalej