EU sa chystá legalizovať ICO – iba ďalšia forma crowdfundingu?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Výbor pre hospodárske a menové záležitosti Európskeho parlamentu zverejnil dňa 10. augusta návrh správy týkajúcej sa croudfundingu (spôsob financovania, pri ktorom väčší počet jednotlivcov prispieva menším obnosom k cieľovej čiastke).

Divoký západ, ako sú niekedy kryptomeny nazývané, sa môže väčšine krypto nadšencov páčiť, vrátane mňa. Ale skúste v takom prostredí udržiavať masy a chcieť od nich, aby investovali, nedajbože o investície neprišli. Či už ste za regulácie alebo nie, je jasné, že bez nich to dlho v EU nepôjde. Toto je jeden z návrhov, ktorý by mohol dávať zmysel.

Správa počíta s niektorými ICO (počiatočná ponuka mincí). Tie by mali byť zahrnuté do veľmi očakávaného návrhu regulačného rámca pre „crowdfunding”. A to už začiatkom budúceho roka.

Europoslanec presadzujúci ICO

Britský poslanec Európskeho parlamentu Ashley Fox sa domnieva, že návrh, ktorý sa pripravuje od marca tohto roku, by mal obsahovať i predpisy pre medzinárodné organizácie týkajúce sa medzinárodného obchodu. To by pomohlo začleniť organizácie ICO, ktoré spĺňajú určité požiadavky v rámci európskeho regulačného rámca, a poskytnúť príležitosť tým, ktorí chcú preukázať svoju legitimitu.

Obmedzenia rozpočtom

Podľa správy Ashey Fox uviedol, že nové požiadavky by sa nemali vzťahovať na všetky ICO. Platia iba pre projekty, ktoré chcú získať prostredníctvom verejného predaja menej než 8 miliónov EUR.

Pomoc pre ICO?

Návrh správy teda nie je spásou pre všetky projekty na báze ICO. Avšak predstavuje nevyhnutný krok k ochrane investorov bez toho, aby potlačil inovatívne možnosti investícií pre startupy a zavedené spoločnosti.

„Aby bolo možné vytvoriť konkurencieschopný rámec Únie, poskytovatelia služieb Crowdfundingu by mali mať možnosť získať kapitál prostredníctvom svojich platforiem pomocou určitých kryptomien […] ICO ponúkajú nové a inovatívne spôsoby financovania, ale môžu tiež znamenať pre investorov značné riziko. Podvody a kyberzločiny nie sú tomuto odvetviu cudzie . Preto by [ICO] mali spĺňať zvláštne požiadavky podľa tohoto nariadenia.” uviedol Ashley Fox.

Záver

Šlo by teda o možnosť, ako pomôcť ICO preukázať ich legitimitu a fungovať podľa zákona. Pokiaľ budú tieto zásady prijaté, Európa by sa dostala do veku kryptomien a pomohla by investorom preskúmať novú triedu digitálnych aktív.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Zdroj: blokt.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.