NÁVOD na staking EGLD – Úročte svoje kryptomeny bez rizika za 20% ročne!

0

Staking je jednou z mnohých možností, ako bezpečne úročiť svoje krypto úspory bez námahy. Navyše, Elrond (EGLD) je kryptomena, ktorá má obrovský potenciál, ktorý je podporený technickou vyspelosťou tohto projektu. V článku si preberieme podrobný návod ako stakovať EGLD až za 20% ročne. Poďme na to.

Tento článok bude priebežne aktualizovaný. Posledný update 11.4.2021 (Viď koniec článku)

Phase 3 je tu

Mainnet Elrondu práve prebieha aktualizáciou, pričom sieť prechádza do 3. fázy. To prináša veľa zmien, hlavne čo sa týka stakingu.

Zmeny v stakingu

Doteraz bolo možné stakovať EGLD viacmenej len na tzv. wait liste, ktorý vám útočil váš vklad +- 6% ročne. Funguje aj aktívna delegácia v peňaženke Elrond Wallet, tam je aktuálne ročný úrok 29%, avšak kapacita je nízka a dostať sa tam je prakticky nemožné.

Phase 3 však všetko mení od základov. Zvyšuje sa celkový počet uzlov ako aj ich kapacita. V praxi to znamená, že už nebude naďalej problém s kapacitou a každý tak bude môcť stakovať.

Táto kryptomena je skrytý poklad a malo by ju obsahovať každé krypto portfólio!

Ďalším dôležitým vylepšením je to, že staking bude možný aj cez externých staking providerov (SP), u ktorých môžete stakovať cez Elrond Wallet a najnovšie aj cez Maiar. Update peňaženiek by mal byť 27. marca. Je dôležité podotknúť, že SP sú non-custodial, to znamená, že nemajú žiadnu moc nad vašimi prostriedkami. Nemôže sa teda stať, že by vám ich ukradli a podobne. Svoje EGLD delegujete cez smart kontrakty, ktorých kódy boli starostlivo skontrolované a auditované. Bezpečnosť je teda vysoká a prakticky nehrozí žiadne riziko.

Celý zoznam poskytovateľov môžete nájsť tu – Staking Provider´s EGLD

Trust Staking s ročným úrokom takmer 21%

Spolu s komunitou sme si jednotlivých SP prezreli a zhodli sme sa, že najlepšou voľbou je Trust Staking. (Berte však na vedomie, že nie je povinné zvoliť tohto poskytovateľa. Nasledujúce riadky sú naše subjektívne názory).

Samotný staking tu začína od 26.3.2021. Aktuálne u nich beží len testnet, takže na to pozor. Po tomto dátume len kliknete na tlačidlo “STAKE NOW”, čo vás presmeruje na nasledujúci stránku.

Následne kliknete login. Aktuálne sa dá prihlásiť len pomocou Elrond Wallet, avšak čoskoro pribudne aj možnosť priamo z Maiaru (27. marca). Následne už si len vyberiete aké množstvo chcete stakovať a hotovo, už nemusíte robiť nič.

Lákajú vás deflačné “meme/moon” kryptomeny? Tieto fakty vás od toho určite odradia

Trust Staking má predpokladané počiatočné APY na úrovni 20,74% čo je už po odrátaní poplatku, ktorú si berú na chod siete. Nebojte sa však, poplatok je len vo forme podielu zo zisku, čiže si to v podstate ani nevšimnete. Z peňaženky sa vám nebudú strhávať žiadne skryté poplatky a podobne.

K dispozícii majú aj svoj vlastný staking calculator, vďaka ktorému si môžete presne vypočítať váš prípadný zisk. Taktiež poskytujú funkciou compound, čo znamená, že váš zisk bude reinvestovaný do stakingu, takže celkové zisky budú časom vyššie. Tento efekt si taktiež môžete vypočítať cez ich kalkulačku.

Celsius Wallet: Získavajte odmeny za držanie BTC, ETH, USDT a mnohých iných bez rizika (+BONUS 70 USD)

Video, ktoré vysvetlí všetko podstatné

Ako sa hovorí, lepšie raz vidieť ako 100x počuť. Verím, že som celý postup vysvetlil dosť jasne a pochopiteľne, no aj tak silno odporúčam pozrieť si nasledovné video priamo od Trust Staking. Je v ňom vysvetlený každý detail, ktorý potrebujete vedieť.

V prípade, že je vaša angličtina slabšia a máte nejaké otázky, neváhajte sa spýtať na našej FB skupine Elrond (EGLD) Komunita CZ/SK. Aktuálne sme jediná CZ/SK skupina, ktorá sa venuje tejto kryptomene, ktorá má obrovský potenciál do budúcna. Neváhajte a pridajte sa, ste vítaní.

Maiar Wallet

Maiar je stavebným kameňom celého ekosystému Elrond (EGLD). V priebehu času bude cez túto aplikáciu možný staking, lending, NFT a množstvo ďalších funkcií! Takisto môžete posielať kryptomeny pomocou telefónneho čísla svojim priateľom a známym. Ostatným ľuďom môžete posielať kryptomeny cez unikátny nickname/prezývku, ktorú si nastavíte pri registrácii. Už žiadne kopírovanie dlhých adries a strach, či sa nepomýlite.

Maiar je prelomová aplikácia, ktorá je jedinečná a nemá konkurenciu. Celú recenziu, ako aj návod s bonusom nájdete nižšie.

Maiar Wallet – Unikátna krypto peňaženka, ktorá vám umožní prevody cez telefónne číslo! (+BONUS 10 USD v prípade nákupu EGLD cez peňaženku) 

Zhrnutie

UPDATE 11.4.2021 – Trust Staking bohužiaľ naplnil svoju kapacitu, avšak ešte stále je možnosť delegovať svoje EGLD z Elrond Wallet, prípadne Maiar peňaženky iným staking providerom. Takisto klesá aj ročné APR, z 20% na nejakých 17-18%, čo je však stále slušné. Viac informácii o stakingu cez Maiar nájdete priamo v článku o mobilnej peňaženke Maiar.

Phase 3 je len začiatok dlhej a úspešnej cesty Elrondu. Ak vás zaujíma kryptomena Elrond, najlepšie ju vystihuje nasledujúce video, ktoré si určite pozrite. Odmeny za samotný staking sa budú časom len znižovať, preto je najlepšie naskočiť na tento vlak teraz, kým sa ešte len rozbieha.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.