Návod, ako prísť o všetky peňazí investovaním (Komentár)
Návod, ako prísť o všetky peňazí investovaním (Komentár) Zdroj: shutterstock.com/gualtiero boffi

V dnešnom článku sa pozrieme na to, čo nám všetkým ide najlepšie – investovať peniaze tak, aby sme o ne nakoniec prišli. Chce to veľkú dávku umu, preto sa pozrime bližšie na to, čo je potrebné urobiť, aby ste prišli o všetky svoje peniaze a boli maximálne nešťastní.

Nakupujte, keď všetko rastie

Vynikajúca rada, pretože keď všetko rastie, znamená to, že to bude rásť večne. Keď rastú akcie a kryptomeny, je to dôkaz toho, že investujú aj ostatní a aj Fero hovoril, že investoval, tak mal by som aj ja.

Investujte všetko

Načo investovať 100 eur, keď môžete rovno všetko? Však pozrime sa na to logicky: keď investujem 100 eur a kryptomena urobí 2x, budem mať 200 eur. Ale ak investujem 5000, budem mať 10 000! Nie je o čom špekulovať…

Počúvajte druhých

Fero hovoril, že začal investovať a sleduje nejakého jutubera, ktorý sa vyzná. Nakúpil menej známu kryptomenu, veď keď ju nepoznajú ešte všetci, môže narásť a urobí z neho milionára. Fero sa vyzná, zarobil už 100 eur a investuje mesiac. Treba počúvať skúsených investorov, majú skúseností a vedia poradiť.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: TOP 5 kryptomien, na ktorých sa dalo slušne zarobiť v posledných dňoch

Predávajte v strate

Keď začne všetko padať, určite predávajte v strate, pretože je vždy múdrejšie zachovať si aspoň nejaký kapitál, ako prísť o všetko. Veď akcie už nemusia nikdy narásť, Bitcoin je určite už tentokrát naozaj mŕtvy a ekonomika sa už nikdy nezotaví. Treba používať rozum – lepší vrabec v hrsti, ako… sám do nej spadol…

Investujte do všetkého

Čím menší prehľad máte v tom, do čoho investujete, tým lepšie. Je to dôkaz toho, že správne diverzifikujete a zvyšujete tak pravdepodobnosť, že aspoň niektorá z vašich 314 kryptomien narastie. To, že už neviete, pri akej cene ste nakúpili token Chihiahua (HUAHUA) z 3035. miesta, nevadí, ste príliš vyťažený investor a musíte riešiť to, kam svoje zárobky ďalej investujete.

Nevyberajte zisky, trh bude rásť večne

Kto pochybuje, nikdy nebude dobrým investorom. Preto nikdy, ale nikdy nevyberajte zisky, lebo o tom investovanie nie je. Je v prvom rade o tom, že veríte, že daná akcia či kryptomena budú rasť večne. Iba nenažraní hlupáci vyberajú zisky. Správny investor neinvestuje, aby zarobil, ale aby držal. Ak vidíš, že je tvoje portfólio v 1500 % zisku, odvráť zrak, aby si nepodľahol pokušeniu. Ak je portfólio v -1500 %, tiež odvráť zrak, veď ono to ešte porastie. Veď Chihiahua urobila nedávno až 211 %!

Držte všetky kryptomeny na burze

S tvorbou súkromných peňaženiek je veľa práce a kto si má pamätať všetky tie heslá? Preto je rozumné držať kryptomeny na burzách, pretože sú transparentné a záleží im predovšetkým na bezpečnosti ich používateľov. Občas nejaký hack príde, zmizne pár miliónov, ale šanca, že sa to stane mne, je minimálna. A Fero mi aj poradil, že by som mal aj tu diverzifikovať: držať na viacerých burzách, aby som minimalizoval riziko a niečo vložil aj do kryptomenových bánk. Tie vraj generujú slušné zisky a svoje prostriedky viem kedykoľvek vybrať.

A teraz vážne

Táto paródia na investičný návod mala stručne ukázať absurditu v rozhodovaní mnohých začínajúcich investorov, ktorí čerstvo investovali do kryptomien. Hoci to môže niekedy pôsobiť prehnane až trápne, žiaľ, skúsenosti ukazujú, že sa to presne takto deje. Výsledkom sú straty celoživotných úspor a v niektorých prípadoch aj spotrebné úvery či zriedkavo aj samovraždy.

Verím, že každý pochopil, že je potrebné robiť presný opak toho, čo sa odporúča v tomto článku. Nie je to výber vyčerpávajúci, lebo mojím zámerom bolo len vystihnúť niekoľko vlastností začínajúcich investorov, ktoré ich skôr či neskôr pripravia o peniaze. Ak ste sa občas zasmiali či spomenuli či na seba v podobnej situácii, alebo na iných Ferov, článok svoj účel splnil.

Čítaj ďalej: Éra rýchlych peňazí skončila, chamtivosť spustila medvedí trh (Komentár)

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance