NASDAQ: 3 kryptomeny so svetlou budúcnosťou

Novinky Ktoré kryptomeny majú budúcnosť?
Ktoré kryptomeny majú budúcnosť? Zdroj: shutterstock.com/Pavel Ignatov
Kvakomat PC bannerMemex mobil banner

Chceli ste niekedy vedieť, ktoré kryptomeny by odporučil trh s aktívami NASDAQ? V tomto článku sa dozviete o troch virtuálnych menách, ktoré podľa NASDAQ majú svetlú budúcnosť.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísal Michael.

Burzový trh NASDAQ vydal článok, v ktorom sa podrobne zaoberá troma nádejnými kryptomenami. Pokiaľ vezmeme do úvahy ich dlhoročnú skúsenosť s finančným trhom, vybrané kryptomeny by sme nemuseli brať na ľahkú váhu. Čo by sme si teda mali vziať z výberu Stellar (XLM), Litecoin (LTC) a Bitcoin (BTC)?

Bitcoin bude naďalej vládnuť

Začneme s Bitcoinom. Podľa NASDAQ by mal naďalej dominovať kryptotrhu, a to aj napriek jeho nedostatkom. Pre investorov Bitcoinu je to dobrá správa a mohlo by to znamenať príchod ETF a rast ceny. Pokiaľ teda nejaké portfólio vlastníte, určite by neuškodilo mať v ňom aj miesto pre nejaký ten BTC. Navyše veľké korporácie v tejto mene vidia budúcnosť, tak ju taktiež nezmeškajte.

Decentralizácia internetu

Druhá vec, ktorú by ste si mali z výberu NASDAQ odniesť, je vidina decentralizovaného internetu. Je to totiž dôvod, prečo poukazuje na Litecoin, s potenciálom stať sa veľmi rozšírenou blockchainovou aplikáciou, a navyše nie je tu potreba tak veľkej výpočtovej sily. Litecoin a ďalšie podobné meny zamerané na „interoperabilitu” by mohli byť v budúcnosti hitom. Medzi podobné meny by sme mohli zaradiť taktiež napríklad blocknet (BLOCK) alebo Aion (AION). Tieto kryptomeny sa zaoberajú decentralizáciou internetu. Za pár rokov tak môže internet, tak ako ho poznáme dnes, vyzerať úplne inak a meny s ním súvisiace môžu mať niekoľkonásobnú hodnotu oproti dnešku.

Decentralizácia bankovníctva

Posledná, ale taktiež dôležitá vec k zamysleniu, je budúcnosť bankovníctva, respektíve decentralizácia platobných systémov. Preto NASDAQ vybral Stellar (XLM), ktorý by mohol prevziať celosvetové platobné systémy. Možno si hovoríte „Prečo nie Ripple?”. Áno, aj Ripple sa zaoberá bankovníctvom. Rozdiel medzi ním a Stellarom je však v miere decentralizácie. Ripple totiž nie je plne decentralizovaný, a to by mohlo hrať veľkú úlohu v budúcnosti medzinárodných platobných technológií.

Záver

Samozrejme teórie NASDAQ vyjsť nemusia a mohlo by to skončiť veľmi zle. Ich výber však zvážiť môžete, analyzujte ho, ale taktiež nezabudnite vyhľadávať informácie aj sami.

Ak chcete viac informácií pozrite si naše kryptosprávy!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Okazio PCtxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.