Naplánujte si kuchyňu pomocou 3D Reality – Takto vyzerá budúcnosť!

0

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

Ešte pred pár rokmi sme mohli iba snívať o tom, ako si jedného dňa sami podľa vlastných predstáv za pomoci 3D simulácie zostavíme budúcu kuchyňu snov. Našťastie, tá budúcnosť sa volá dnešok, vďaka čomu sa zo zariaďovania novej kuchyne stal jednoduchý, dokonca extrémne zábavný proces trvajúci ani nie hodinu.

Doba pokročila a obrovský technický pokrok už konečne vidno aj v tejto oblasti. Nový spôsob plánovania kuchyne 3D Reality zmenil zdĺhavú a náročnú činnosť na tvorivú hru a čo je najlepšie, Slovensko je jednou z prvých krajín, kde sa táto vízia budúcnosti stala realitou vybraných kuchynských štúdií. 

„Táto technologická novinka mení ,pravidlá hry‘ – spôsob, ako sa plánujú kuchyne či celý interiér. Zákazník už nie je viac pasívnym čakateľom na návrh. Priamo pod jeho rukami a pred jeho očami rastie jeho kuchyňa, interiér so všetkými detailmi,“

Približuje návrhár Pavol Krčmárik zo spoločnosti Oresi Kuchyne jedinečnú službu 3D Reality. Čo si teda máme pod týmto lákavým procesom predstaviť v praxi?

„Princíp tvorby vlastného návrhu spočíva v tom, že na digitálny stôl kladiete ,kocky‘. Na ňom, ako aj na obrazovke smart televízie okamžite vidíte svoju kuchyňu v podobe 3D simulácie, teda komplexný nábytok so spotrebičmi v reálnom prostredí,“

Vysvetľuje návrhár princíp fungovania 3D Reality, ktorú možno využiť aj virtuálne z pohodlia domova prostredníctvom streamu. Inými slovami, ak zákazník nemôže navštíviť predajňu osobne, spojí sa s ním cez počítač návrhár kuchyne, za ktorého asistencie sa vyskladá kuchyňa online. Fascinujúce na celom tomto dizajnérskom procese je, že klient si v sekunde sám mení napríklad farbu kuchyne, podlahy, stien alebo jednotlivých skriniek či umiestnenie okna, dverí alebo môže interiér kuchyne vidieť v žiare mesačného svitu. Kuchyňu si teda navrhujete sami – vy sa stávate jej tvorcom. Aj keď ju ešte čaká výrobný proces, zákazník jej extrémne reálnu podobu vidí už pri návrhu. Plánovač je postavený na princípe počítačových hier, je autentický, mimoriadne rýchly a veľmi jednoduchý. 

Slovenská banka ponúka úver s najnižším úrokom v histórii! – Je múdre brať si teraz hypotéku?

Keď vám kuchyňa rastie pod rukami

Celá paráda sa odohráva na digitálnom stole s dotykovou obrazovkou. Keď poznáte pôdorys svojho ihriska – miestnosti, kde bude vaša nová kuchyňa –  začať môžete aj hneď. Na veľkom displeji si pár dotykmi vytvoríte jej kópiu v 3D verzii. Jednoducho navolíte farbu stien, podlahu, umiestnenie okien a dverí, prívody vody, elektriny či plynu a podobne. Keď je miestnosť hotová, pohybujete sa v nej rovnako ako v počítačovej hre. Prázdny priestor čaká, čo z neho vytvoríte.

Skutočne inteligentný plánovač kuchýň technické detaily domyslí za vás.

“Keď k šikovnému softvéru pridáte pomoc skúseného odborníka od špecialistov na kuchyne, urobíte to najrozumenejšie rozhodnutie. Dobre naplánovaná kuchyňa vám môže slúžiť dlhé roky. Ak by sa vám zunovala, stačí vymeniť dvierka, dosku či zástenu,

pridáva svoj tip Pavol Krčmárik, návrhár kuchýň z Oresi.

3D Reality je budúcnosť v navrhovaní kuchýň, služba, ktorá zmení plánovanie kuchyne na zážitok. Stôl je vaša „hracia plocha“. Na ňu umiestňujete kocky, ktoré predstavujú jednotlivé kuchynské moduly – nábytok aj spotrebiče. Niečo sa vám nepozdáva? Jedným klikom skrinku či rúru presuniete. Hráte sa, skúšate rôzne možnosti, podobne ako ste sa kedysi hrali s drevenými kockami.

„Keď si chcete vybrať napríklad farbu kuchynských dvierok, je to úplne jednoduché. V menu si zvolíte vybranú sekciu a už si len stačí vybrať. Ak vám farba nevyhovuje, v sekunde to viete zmeniť na inú, a tak si rýchlo a jednoducho viete porovnať, ktorá by sa vynímala vo vašej kuchyni o čosi viac,“

približuje ďalšiu vlastnosť plánovača Pavol Krčmárik. Spojiť realitu s virutálnou realitou je skutočne zážitok. 

Prečítajte si: Čas zobrať si úver na bývanie – banky zmierňujú dočasné opatrenia

Takto vyzerá budúcnosť

Výsledok okamžite vidíte na displeji vo forme extrémne ostrého 3D obrazu. Nová kuchyňa takto rastie nielen pred vašimi očami ale priamo pod vašimi rukami. Hneď si viete lepšie predstaviť, ako bude v skutočnosti vyzerať a neurobíte zbytočné kroky, ktorými by ste sa zdržali. Zmeny v návrhu vidíte okamžite, na nič nemusíte čakať. Na obrazovke si jedným dotykom prsta zvolíte ďalšie parametre ako je farba, povrchová úprava, svetlo či doplnky a vašu novú kuchyňu uvidíte so všetkými detailami. Oproti obyčajným online 3D plannerom ide o výrazný posun.

V tvorivom procese objavíte spolu s návrhárom kuchýň možnosti, ktoré by vám v bežnom 3D plánovacom systéme možno ani nenapadli a okamžite ich vidíte zrealizované akoby boli priamo pred vami. 

Celú kuchynskú zostavu si viete navrhnúť v priebehu jedného sedenia a nemusíte sa už viac do kuchynského štúdia vracať. Jedine, že by ste si to chceli zopakovať. 

Nehnuteľnosti napriek kríze porastú – Je čas brať úver a kúpiť byt?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre